Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangi ısıtıcı lambayı almalıyım

Berat Ölüçü

Bronz 2 Üye
Akvaryum ısıtıcısı şimdi almıyacağım ama ampul almam lazım onu sizce nasıl yapacağımı bilmiyorum özelmi almak lazım falan lütfen söyleyin

Tamamdır çok teşekkürler
yanlis konuya yazmisim pardon,6 cm kabuk boyundan sonra uvb lamba almaniz gerekecek suan sadece isitma lambasi almaniz lazim yuksekligi siz ayarliyorsunuz kuru alana sunger koyun 30 dk sonra kac derece buna gore azaltip yukseltirsiniz halojen lamba alabilirsiniz birmilyoncudan isi vermesi yeterli 32 derece olacak kuru alan 12 saat acik kalacak ornegin sabah 7 aksam 7

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamamdır bide bir şey daha soracağım toprak altı ısıtma pedleri var genelde sürüngenler için kullanılıyor ben bu pedi alıp yuvanın altına koysam olurmu
Yuvası plastik

Yok ondan değil ev gayet sıcak ama bir yandanda suyu en azından ılık tutmaya yarayabilir diye düşünündüm sormanın sebebi size şöyle anlatayım
En altta ısıtıcı ped
Onun üstünde plastik kabın alt kısmı
Onun içinde dede su ve kaplumbağalar

Yok ondan değil ev gayet sıcak ama bir yandanda suyu en azından ılık tutmaya yarayabilir diye düşünündüm sormanın sebebi size şöyle anlatayım
En altta ısıtıcı ped
Onun üstünde plastik kabın alt kısmı
Onun içinde dede su ve kaplumbağalar
evin en sicak yerinde dursunlar dediginiz sey ise yarayabilir alttan gelen sogugu engeller benimde bilgim yokken bu legenlerdeydi minik olanlardan altina yunlu seyler koyuyordum sicak tutsun diye.

Şu konuyu inceleyin:

Isıtma lambası ile alakalı her şeyi bulabilirsiniz.

Isıtıcı ped koymanızı tavsiye etmem kalorifere yakın bir yere koyup ayrıca ısıtma lambası kullanırsanız bir müddet götürür ama geceleri suda uyuması gerekiyor ve soğuk yememesi gerekiyor. Su ısıtıcı elzem malzemelerdendir en kısa sürede almaya çalışın.

Akvaryuma bir an önce geçin o kapta olmaz. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Özellikle kış ayları dikkatli olmak gerekiyor. Yavru hayvanlar üşüttü mü bu akciğer enfeksiyonuna çevirir. İleri safhada kurtulma durumu olmaz. Su ısıtıcı ve ısıtma lambası elzem malzemeler.

Geri