Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangi Marka Yem Kullanıyorsunuz?

HANGİ YEMLERİ KULLANIYORSUNUZ?

• Kullanılan toplam oy
    149
Sera , Sanyu , BiyoRept.

Sera: P , I , Mineral , Vital
Sanyu: Karides , çubuk

sanyu stick bide neden hep 2 yada 3 tane yem kullanıyorsunuz bir yararı mı var?

Var tabii... Sanyu daha çok yosun yem... Sera daha çok protein ağırlıklı ve sanyu'dan çok daha kaliteli ve besleyici ve lezzetliii... :D(Tadına bile baktım yanii. Iyyy demeyin merak ettim) Karides de önemli. Biz çok yem vererek doğal ortamdaki beslenme çeşidinin bir benzerini sağlamaya çalışıyoruz. Tek çeşit yem yetersiz kalır. İmkânım olsa bir dakika durmam Tetra'nın da tüm ürünlerini toplarım eve... :D

sera raffy p,karides,marul,havuç,kurutulmuş küp küp kalıplaştırılmış sera shrimp(artemia)

artemiayı deneyin çok faydalı içerdiği yüksek karoten renklerini çok daha doğal kılyor.Akvaryum balıklarımda ve kapluşum üzerinde denedim sonuç pozitif

Benim kullandığım yemler

Küçükler için

Sera Reptil Carnivor (Ana yem)
Sera Raffy I (Destekleyici olarak)

Büyükler için

Sera Reptil Herbivor (Ana yem)
Pets Family Turtle Stick (Destekleyici olarak)

Bu yemleri arada küçüklere verdiğimden büyüklerede büyüklere verdiğimden küçüklere olmak şekilde çaprazlayarak veriyorum.

Tetra ve Sera.. Sanyu da var ama kullanmıyorum gerek yoktur heralde..

Yem çeşitliliği iyidir. Ana yem dışında elinizde olanlardan arada bir vermekte fayda var.

oldscout' Alıntı:
Benim kullandığım yemler

Küçükler için

Sera Reptil Carnivor (Ana yem)
Sera Raffy I (Destekleyici olarak)

Büyükler için

Sera Reptil Herbivor (Ana yem)
Pets Family Turtle Stick (Destekleyici olarak)

Bu yemleri arada küçüklere verdiğimden büyüklerede büyüklere verdiğimden küçüklere olmak şekilde çaprazlayarak veriyorum.

Vaybe ne çok yem kullanıyosın ben sadece Sanyu Stick il tetra kullanıyorum ama bundan sonra daha çok yem kullanmaya özen göstericem

Çünkü küçük kaplumbağalarla büyüklerin beslenme şekilleri biraz farklı... Küçüklerin protein alması için protein ağırlıklı hayvansal yemler kullanması gerekiyor. Büyüdükçe bitkisel ağırlıkta beslenmeye başlıyorlar...

Miniklere Tetra reptomin veriyorum haftada 2 gün sirf elden yemeyi alistirmak için.

Onun yaninda euroshopper kedi mamasi,
Golden kan kurdu,
Midye içi (markayi unuttum aklima gelmiyor ya)
Markasiz tubifex :D
Petshoptan akvaryum bitkisi,
Bizim ev markasi böcek :D

Gizem de geçmiş ben de geçeyim artık kedi mamasına... Sevdacığım Tufifex e geçmişiz görüyorum da, çok beğendiler değil mi?

Gizeme dedim o kedi mamasinda gida boyasi var marka degistir diye bacim niye halen onu kullaniosun. Tubifexi sevmezlermi kirmasan herseyi sever benim cocuklar halen salyangoz yediremiyorum ama neyse kucukler kolay ne versem yiyorlar sebzeyi bile benim oglan zor haftada iki gun ayni yemi yemez illa bir kedi mamasi bir kan kurdu veya digerlerinden olacak. Kime cektiyse sipa :D

Geri