Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hareket etmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: Hareket etmiyor.

onur ben işin başında iki tane kaybettim. birisi diğerinden birkaç ay sonra gerekli tedaviyi yaptığım ve canlandığı halde bünyesi bir türlü güçlenmedi. neyse onlardan edindiğim izlenim ölüm öncesi hayvanlarda aşırı bir hareketlilik oluyor. düzeldi diyorsun fakat sabah ikisini de su içinde ters dönmüş vaziyette bulmuştum. hatta birini yeni dönmüşken farkedip alıp kuru alana koymuştum. ama ertesi sabah gene aynı vaziyette ve bu sefer ölmüştü. kısaca hayvan ters dönme olayına girmişse ölmesine kesin gözüyle bakabilirsin. kurtulma imkanı yok. başın sağolsun.

Cvp: Hareket etmiyor.

Netice kesinleştiğine göre üzülerek başınız sağolsun diyorum.

Sonuçta hepimizin eksikleri başlangıçta hataları oluyor. Hem bizim baştan araştırma konusundaki eksikliğimiz hemde herkesin başına geldiği gibi satıcıların hayvanı satarkenki hatalı yönlendirmesi doğruyu bulana kadar kayıplara sebep oluyor. Tabi baştan bu kadar araç gereç gerekliliğin bilmeden başlanınca sonra imkanlarda yeterli olamayabiliyor.
Sizin bu kayıp esnasında buraya gelerek konuyu incelemeniz diğer kaplumbağa için olumlu olacaktır. Farkındalığınız bu anlamda sevindirici.

Bu kaplumbağa için kuracağınız sistemi belirlerken yeni konu açarak tavsiye istemeniz faydalı olur. Kaplumbağa akvaryumları balık akvaryumlarından farklıdır. Belki biraz daha geniş biraz daha derin akvaryum alın deriz. O filtre yetersiz yada çok güçlü deriz. Kuru alan lambası vs bir çok konuda fikir alabilirsiniz. Gereksiz yada uygun olmayan bir malzeme alıp boşa masraf yapmamış olursunuz.

Talebiniz ve konunun sona ulaşması sebebi ile konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri