Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hastayız

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Kaçak bugün hiç yem yemiyor, hareketsiz bir şekilde su yüzünde duruyor, bazen yan/yatay duruyor dengesini şaşıyor, gözlerini zor açıp kapıyor gibi geldi bana. Dışkısı sarı ve normalden daha kötü kokuyor, yumuşak. Kabuk boyu 3.5 cm. Yemlerimiz reptomin raffy ı-p. Suyumuz 28 derecede sabit. Kuru alanımız 32. Uvb ve ısıtıcı lambamız mevcut. 150 w ısıtıcımız ve iç filtremiz var. Silis kum mevcut. Termometreyle su sıcaklığını devamlı kontrol ediyorum. Dün yoğun sigaraya maruz kaldı onun haricinde hiçbir problem yaşamamıştık. Genel olarak fotoğraflarını çektim işin ehli arkadaşlardan yorum bekliyorum teşekkürler
Not: Bugün suyun yüzeyinde sürekli ön ayaklarıyla tutunup arka ayaklarını suya bıraktı ve cansız bir obje gibi sallandı. Bunu daha önce yapmamıştı.

mailto:/vXmrBm

mailto:/VPAmjP

mailto:/8PkA4r

mailto:/AnEW9X

mailto:/l3Lmok

Bu da suda gözleri kapalı şekilde öylece dururken

mailto:/3vN0B2

Odanın havası temizlendiyse kapısını kapa ortam sıcak dursun gece de kapağı kapa. Uv ampulü kapat kullanma bir süre.

Hayvan üşütmüş. Salı kendine gelmez ise gentaya başlarsın.

Kabuk göz ve kulaklar iyi gözüküyor. Kafada kırmızı nokta var. Bu desene sahip olanlarda sarı renk biraz daha hakim olur. Özelllikle yan kenarların alt kısmında desenler sarı ağırlıklı hafif C harfi gibi olur.

Büyüdüklerinde üst bağa ile alt bağa birleşme noktalarında ve üst bağanın bir kısmında üzerindeki sarı çizgiler diğer kırmızı beneksizlere göre daha geniş olur.

Abi bu hayvan böyle değildi. Gözleri çukurlaştı, tuhaflaştı.
mailto:/g2kjnO

O iştahsızlığa bağlı zayıflamadan kaynaklı. Yavru kaplumbağalar gelişme çağı ve aşırı enerji harcamadan dolayı yağ bağlamazlar. Bu da bünyelerini zayıflatır.

Cvp: Hastayız

Abi yarın hem kıymayı almayı düşünüyorum hem de damlaya başlamayı düşünüyorum aynı anda yapayım mı iyice zayıfladı halden düştü zavallıcık

Bu sabah biraz cana gelmiş abi 3 tane gammarus yedi kıymayla damlayı alayım mı bugün

Kıymayı az bir şey al. Kafa ölçüsünü bırak yediği kadar yedir. Hatta bir iki gün öğünleri artır.

Mineral yem yoksa damla vitamin alman iyi olur.

Yarın durumu netleşir. Ona göre gentayı alıp almamanı düşünürüz. Bulunduğu ortamın ısısına dikkat et yeter. Gerekirse oda kapısını kapalı tut.

Kıymayı çokta verme bu sefer hazımsızlık çekmesin. Diğer yemlerden de ver.

Yatak odasına aldım ışık, gürültü, sigara sıkıntısı olmuyor. Yatak odasında sorun olur mu benim için sağlık açısından

Akvaryumun üstünü kapıyorum sadece hava alması için ufak bir boşluk bırakıyorum geceleri

Buharlaşma olursa nem açısından ve filtrenin sesi ses takıntın varsa uyutmayabilir.

Geceleri kapağın kapalı olması akvaryum içi havayı yumuşatır. Ama kuru alanda uyumayı alışkanlık haline getirmiş ise mavi yada yeşil 40 wattlık armut ampul ile ısıtma iyi olur.

Abi bugün 7-8 gammarus, 2 raffy pnin mineral yemi, 1 de ufak kıyma yedi kıymayı anlattığın gibi hazırladım baya sevdi. Bugün biraz daha iyi. Yemek isteyince ben de verdim hasta diye çok mu vermişim

Yok yok bir kaç gün limitleri aşalım. Cumaya kadar devam et. Cumaya yetecek kadar kıymayı haşla kapalı kaba koy buz dolabına at. çiğ durursa bozulur.

Genta almana gerek yok. Mineral yem olduğuna göre damla vitamine de gerek yok ki hayvanın iştahı yerine gelmiş. Bu hafta her gün bir mineral stick ver pazartesiden itibaren normal düzene geçer tekrar haftada iki öğün mineral yaparsın.

Karışık yem vereceksen kıymayı en son ver yoksa diğerlerini yememezlik edebilir.

Teşekkür ederim abi çok uğraştın bizim için. Yarın tekrar sorun olursa söylerim

Geri