Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hastlarmı Yoksa Oyunmu Oynuyorlar

exxcalibur

Bronz 3 Üye
Benim minikleri alalı 3 gün oldu bi gece evde bakdım ertesi gün işyerime götürdüm ve eski balıklarımı besledım akvaryuma koydum akvaryum ölcüleri (59x35x23) yaklasık 40 litre felan su alıyor suan içinde eskı balıklarımdan kalan ısıtıcı ve temizleme motoru var + eski balıklardan kalan kum var nedense sürekli ısıtıcının yanına toplanarak ya birisi araya sıkısıyor cırpınıo :D yada üst üste duruyorlar neden olabilir onlara bişe olursa cok üzülürüm

Cvp: Hastlarmı Yoksa Oyunmu Oynuyorlar

Onu benimkilerde yapıyor. Daha çok ısıtıcının etrafında dolanıyolar birde iç filtrenin üstünde duruyolar ısıtıcı orda olduğu için. Alıştıktan sonra dolaşmaya başlarla hasta değiller :)

Yaptıkları hareketler çok doğal ve normal içiniz rahat olsun.

hmm ama cok sımarıklar ya 4 tane 4 dude birbirinden fena biri sürekli ayakları cama sürüp yuzmeye calısıo :DD

en kısa sürede resimlerini cekıp koyarım :D

Her an her hareketi yapabiliyorlar. :) Benimki kuru alana çikiyor suya cup diye atliyor sonra tekrar aynisini yapiyor :D

aynen kuru alana cıkar cıkmaz suya cup die atlıyolar sonra cama gelip cırpınıo yorulunca yukarı cıkıp nefes alıyor :D

:) Bir kaç gün görmeyince sizi tanımıyormuş gibi davranıyorlar :D Çok akılilar ya

valla keretaları özledim sabah olsa bi gidip sevecem hepsini :D yenı kuru alanlarını koyup suları yukseltcem bıde evde dınlenmıs su var ondan doldursam problem olurmu :)

En iyisi dinlenmiş su zaten :) İçme suyuda zararliymiş veteriner den ogrendigim kadariyla.

hmm çünkü pet shopcu dedı :D içme suyu die nese yarın olsada bı sevsem onları oda olmadı eve getırcem ama buseferde sabah özlüycem hay allah :D

:) siz çok sık ortam değiştirmeyi strese giricekler. Ve en son inanmanız gereken kişilerden birileri pet-shoplar :D Ama içme suyu konusunda biraz doğru söylemiş :) Ben kalp krizi geçirdi diyenleri duydum ya :D

:D tamam diyet olarak ne vere bilirim ya yem olarak balık etli felan bişe verdiler :)

Yem olarak hangi marka var şuan elinizde?

valla suanda bilmiorm da sera deıl o kesin yanı yarın ısyerıne gıdınce yazarım gene bıde devit 3 nerde ve nekadara satılıordr

Eczanede satiliyor. 5-8 TL arasi. Birde yem olarak yanliş besliyorsunuz sanirim. Etli bişey dediniz. Stick yem kullanmaniz gerek. O etli yemi haftada 2 öğün kullanmaniz lazim. Forumun beslenme forumundan bu yemlerle ilgili daha ayrintili bilgi edinebilirsiniz :)

tamam onu nasıl kullanıcam peki yani onu alınca lambalara felan gerek varmı veya lamba alana kadar idare edermi??

devit 3

Lamba derken normal ampul dimi? Yoksa uv-b lamba mi? Normal ampul kuru alansayken kapluşun isinmasi için kullanilir.

Devit 3 u haftada 2 kez yemlerine damlatın. Ayda 1 kezde kabuklarina damlaticaksiniz kuru bir kap içinde.

softlar varya onu ayaklısını nerde bula bılırım kısaca :)

Geri