Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hatırlatma!

olivia-peter

Bordo Bereli
14 Şubat yaklaşırken hatırlayalım ve hatırlatalım dedik.
Can'dan hediye olmaz!
mailto:/27xe9av.jpg

Cvp: Hatırlatma!

Bu yorumumda genelleme yapıcam ve hepsi şahsi fikrimdir kimse üzerine alınmasın üzülmeyelim.. AMA millet olarak o kadar cahiliz ki .. Hadi normal kitap okumayı geçelim onu yapmıyoruz zaten ama müslüman olanlar azcık Kuran okuyan insan bilmelidir orda yazar ki ; tüm hayat bittiğinde konuşamayan varlıklar konuşacaktır . diye .. O acı çektirilerek öldürülen eskişehirdeki kedi gibi mesela tabiki kimsenin yanına kalmaz.. Cahillik ya sevgilisi mutlu olsun diye köpek almak nedir kedi yada kuş ? Ağaçlar çiçekler bile kanar ama biz aptal insanlar reçine deriz..

Guzel bir hatirlatma olmus tesekkurler..
Karsi cinse hava atmak icin elinde kopekle dolasan cok saksi kafali var malesef..

kesinlikle katılıyorum. bunun yanında köpek alırken insan kendi yaşayış tarzına uygun şekilde değil hoşuna gideni alıyor. bazı köpeklerin harekete ihtiyacı varken bazıları gezmeyi ihtiyaç görmüyor. bunu düşünüp almayanlar hayvana zarar veriyor. ben iki husky'ye denk gelmiştim. hayvanlar obez olmuştu. en enerjik ve gezmeyi çok seven hayvanlar. enerjiyi atamayınca bu durumla karşılaşılıyor ne yazık ki. her insan bilinçli hareket etmiyor.

Cem Abi haklı sadece gözü renkli diye iklimi sıcak bölgelerde sibirya kurdu görüyorum..

Bence daha komiği şehirde kangal besleyenler. Hayvan çoban köpeği, ne işi var şehirde. Sonra bu hayvanın yaşam şekli sebebiyle uzun koşular yapması gerekiyor.

Ancak Semiha bu karşı cinse hava atmak için köpekle gezen olacağını sanmam. Sırf bu sebepten bu kadar uğraş zor olmaz mı? Birde kızlar bu boo, chiwawa gibi değişik köpeklere ilgi duyuyor. Bir erkeğin bununla gezmesi garip olur.

Emre bey köpek besleyen kaç kişi bilinçli besliyor ki zaten
Hava olsun sevimli görüneyim diye tasmalı köpekle gezenler var
Gereken bakimi yapiyor mu işte o muamma
Sonra başedemeyip birakiyorlar sokaga

Hayvanları böyle saçma sapan şeylere alet ediyorlarsa yazıklar olsun diyorum. Ben köpekle gezecek olsam sanırım bayan arkadaşlar bayağı uzak durur. Yanımda olan hayvan muhtemelen ya dogo yada fransız veya italyan mastifi olurdu. Çok istedim ama tek yaşadığım için ihtiyacı olan yeterli ilgiyi gösteremeyeceğimden bir türlü evcil hayvan sahibi olamadım. Hadi kedi yada papağan olsa onların sabah akşam dışarı çıkma zorunluluğuda yok diye düşündüm ama sürekli zaman ayıramamak onlarıda strese sokabileceği için olmadı. Jako alıp ona evde büyükçe oyun parkı alanı bile yapacaktım ama gündüz sürekli yalnız kalacak ve bu hayvanlar da bu tip durumlarda stresten karın tüylerini yoluyormuş. İşte ortamı sağlayacak imkan var, hayvana değer vermek var ama malesef yalnız yaşamakta evcil hayvan için uygun değil.

bir de ev müstakil olacak apartmanda olmuyor. biri şikayet etse götürüp bırakmak gerekiyor. bizim dişi kediyi kısırlaştırmaya götürdüğümüzde orada bir köpek vardı. apartmanda yaşıyormuş. gürültülü havlıyor diye ses tellerini almışlar sahibi sonra orada bırakıp gitmiş hayvan ağzını açıyor bir şeyler anlatsın ses çıkmıyor. diyecen ki eşşek madem bırakacaktın hayvanı niye bu hale soktun. çok üzülmüştüm hayvanın haline.

Onu yapan nasıl bir insandır Cem Abi ya harbi bazıları dayak istiyor yani .. Keşke o köpek o adamı öldürseymiş

Hayir yasarcan keske ilahi birsey olsaydida o adamin da ses telleri gitseydi bakalim guzelmiymis

Alisarp bazı şeyleri ilerde görüceksin insan oğlunun çirkinliği pisliği.. Şu dünyayı getirdiğimiz hale bak .. O hayvana onu yapanın içindeki insandan hiçbir ŞEY olmaz zaten..

Geri