Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

havada ucan cisimler

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
Google earth da gezerken kadıköy de saraçoğlu stadının yakınında hasanpaşa civarında uçan 6 tane metal roket benzeri cisim gördüm ve 2 gündür yaptıgım arastırmalarla nette bır sıtede aynı resmı gorup ne oldugunu anlamayan baska bırıne daha rastladım.. tanıdıgım kımse bir fikir yürütemedı cisimler hakkında. Metal oldukları ve havada uçtukları kesin. Yere dikilmiş direk olduğunu söyleyenler oldu ama değil, çünkü ben hergün o bölgeden geçiyorum ve öyle direkler yok, zaten havada uçtuklarıda fotografta belli.. Belki siz bir akıl erdirebilirsiniz bu fotoya, ben anlamadım hala..
mailto:/my.php?image=adszbk7.jpg
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
programdan dolayı kaynaklanıyor olabilir ya da teknik bir sorundan dolayı.. dediğiniz gibi uçan bir şeyler olsalar o büyüklükteki 6tane cismi hiç kimsenin görmemesi çok garip olurdu hem de kadıköy gibi bir yerde :)
 

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
gonzimmm' Alıntı:
uçtuğunu nereden biliyorsunuz ?

mesajımda yazmıştım gözünden kactı sanırm, kadıkoyde acıbademde oturuyorum ve fotograftaki bölgeden hemen hemen hergün geçiyorum, orda oyle dırekler yok.. Uçtuğunu ordan biliorum.. Ama ne oldugu hakkında hiç bi fikrim yok, kameradan kaynaklanan bişeyde olabilir ama bence cok düşük ihtimal, aklıma savaş uçakları geldi, türk yıldızları zaman zaman şehir üzerinde uçuş yapıyor ve belli bir açı yaparsa kanatları görünmeyebilir ama oda düşük bi ihtimal gibi.. Ama arastırma yaparken cok daha enterasan fotograflara rastladım earth kameralarına yakalanmış cisimler, bakiyim tekrar bulursam eklerim..
 

VamPrelLa

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
1,826
Bence programda hata var baska bir şey olsa kadıköyde farkedilmemesi imkansız olduğunu düşünüyorum:)
 

filozof

Altın 2 Üye
Katılım
16 Şub 2009
Mesajlar
299
belki güneşi yansıtan ayna türü birşey olabilir çünkü ne olduğu zaten çıkmamış
 
Üst