Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hayat...

cansell

Taç 1 Üye
hayattan birşeyler bekleriz hep... birşeyler umarız.birşeyler düzelir diye beklerken o düzelecek şeyide elimizden alır... canımızın yandığını bile bile.. hayattaki tek tutunduğumuz dal olduğunu bile bile yinede hiç acımadan alır. sanki bize kasten yapılır içimiz acır ama elimizden birşey gelmez. bu acı ne zaman bitecek diye bekleriz ama sonu gelmez... gidenlerin ardından hep kalanlar bakakalır öylece... sessizce ellerinden kayıp gitmesini izlersin. hayata sıkı sıkı tutunmaya çalışırsın hiçbirşey olmamış gibi davranmaya çalışırsın.ama içindeki ses buna izin vermez her gülücüğünde o içindeki acı ses beyninin her köşesinde yankılanır : onu kaybettin... gülümsemeye hakkın yok...der. canını acıtmaya çalışır. yaşadığın şeyler gözünün önüne gelir... cansız bedenini son bir kez daha kucaklayıp hala sıcak olan dudaklarını son bir kez hissedişin... yanaklarımdan dökülen göz yaşımın artık atmayan kalbinin üzerine sessizce düşmesi... birileri onu benden ayırırken onu son görüşüm...bir ömür kadar uzun gelen bu yaşananların aslında gözlerimin önünde saniyelere sığışı... işte biz buna hayat diyoruz. meğer ne kadar kısa...

Ee her nefis ölümü tadacak, söylemek kadar kolay değil tabi yaşaması ama öyle ya da böyle hayat devam edecek, zamanla o da unutulacak daha önce yaşanan çoğu şeyin unutulduğu gibi. Umarım eskisi kadar iyi olursunuz kısa zamanda.

Hayatta tutunduğun tek dalın 3 aydır tanıdığın biri olması üzücü gerçekten..İçindeki ses de zamanla herşeye izin vercektir.

ben bunu öylesine yazmıştım aslında bunu bi deneme olarak görün yani kendi hayatımdan bir parça olarak değilde bi dergide birşey okurmuş gibi yaşananlardan hiçbi fikriniz yokmuş gibi okuyun...

''Hayat hayat hayat...Ne içinde gizliyorsun ki bilmiyoruz.En sevdiğimizi bilene alıp götürüyorsun,ama sonunda mutlu olan biz oluyoruz.''sözü bence herşeyi ortaya koyuyor.Bence bardağın dolu kısmından bakmalıyız.Demekki böylesi hayırlıymış diye bakmalıyız bazı şeylere.Güle güle demek gerekir,ayakta durmak için bazı şeylere.Acı olsada bu doğru.Hayatın acımasızlığı bu.Bazen güle güle bilene diyemessin
ama senin için en uygunu geleceğe bakmaktır.Daha yolun başındayız.Hayatımızda daha neler gelip geçicek bilemeyiz ama o yolu farkında olmadan biz çizeriz.Hayat böyle birşey işte sana bağlıdır bazı şeyler senin için iyidir bazı şeyler...Zor olsada güleryüz herşeye yeter.Yeterki olumlu bak yeter....
!!

Eğer bu bir denemeyse bence gayet başarılısın... kendi hayatından bazı şeyler muhakkakki katmalısın yazılarına ve ister istmez katıosundur da... bence güzel bi yazı olmuş.. bir dergide herhangi bir deneme okuyomuş gibi baktığımızda...

daha bir sürü var benim denemem :) yazmayı seviyorum. hele ki şu 3 gündür kalın bir günlük bitirdim. çok kitap okumamdan kaynaklı herhalde diğer denemelerimide yazarım bulup yazayım buraya baya var yani. beğendiniz içinde teşkkür ederim :)
Hayatı öyle yaşamak istiyorum ki kimse beni tutamasın engelleyemesin öylece uçayım başka diyarlara öylece uzanayım kırlara kumsallara…
Sevmeyi öğreneyim… Sevilmeyi, değer vermeyi, önemsemeyi, tek başına da olsa hayatın sihrini…
Hayat yaşanmak ister… Hayat seni ister hayat sevdiklerini alıp götürmek ister…
İşte sende öyle ol ki hayat senden bir şeylerini çalamasın, alıp götüremesin…
Sadece sen… sen ol dünyada sadece kendin ol yaşa hayatını kendini keşfet kim bilir belki de neleri bilmiyorsundur kendinde. Bana göre her insan açılmayı bekleyen gizli, sihirli bir kutudur en önemlisi kartanesidir. Aynı değildir farklıdır farklı yaşamlar farklı yüzler… En güzeli de farklı duygular sevinçler hüzünler… Eğer senin için değerli olanlar bir parmağından fazlaysa ne mutlu sana… Haydi, koş hayatın akışına bırak kendini aksın senide götürsün. Hepsi hepsi hayat nasıl olsa…

Hayat... Sadece hayat...

Bazen sevgi...Ama bazen...

Ne kadar karmaşık, ne kadar acı verici, ne kadar kötü; ne kadar güzel ne kadar tatlı ne kadar dolu. Dolu dolu yaşanmak ister, bazende bitirmek, bazen güldürür, bazen ağlatır, bazen tattırır, bazen acıtır. Tek amacı vardır; yolun sonuna kadar herkese , bu dünyadaki ne kadar insan varsa onlara eşlik etmektir.

Tek ihtiyacı ise; birinin herşeyden tat almasını ve herşeye rağmen mutlu olmasını görmektir. İşte o insanlar hayatın arkadaşı olurlar. çünki hayat istediğini elde etmiştir.

Hayat ne kadar sıkıcıysa ne kadar acıysa, kötüyse, boşsa sen o kadar hayat dolu, mutlu, iyi ve dolu dolu olmalısın, ki hayatta kalasın. eğer herşeye rağmen gülmeyi bilen, en küçük şeyden bile mutlu olan, hiçbir kartanesinin birbirine benzemediğini ve onların her bir insanı temsil ettiğini biliyorsan (üzülme kartaneleri erir ama buharlaşır ve havaya uçar tıpkı insanların cennette gittiği gibi ) işte... sen yaşamayı biliyorsun ve hayatla arkadaşsın.

tebrik ediyorum eridin :)

Aynı benim gibisiniz :) deneme yapmayı severim.Bazılarınıda paylaşırım ama en güzel olanları ise duygularımı kattıklarım oluyor :D Kompozisyon,deneme gibi şeyler benim ilgi alanımda ama böyle şeyleri internette bahsetmiyordum :) denk geldi söyleyeyim dedim.Ama sizinki çok başarıl olmuş başarılarınızın devamını dilerim İyi Forumlar...!!!
:)

teşkkürler :) benimde ilgim var 6 yaşında okula gitmeden kitap okumaya başlamıştım oda ilginç bi özelliğim :)

Bende 1.sınıfta ablamın kitaplarını çözmeye çalışıyormuşum yarısı doğru çıkıyormuş xD

cansel_4yuz' Alıntı:
daha bir sürü var benim denemem :) yazmayı seviyorum. hele ki şu 3 gündür kalın bir günlük bitirdim. çok kitap okumamdan kaynaklı herhalde diğer denemelerimide yazarım bulup yazayım buraya baya var yani. beğendiniz içinde teşkkür ederim :)
Hayatı öyle yaşamak istiyorum ki kimse beni tutamasın engelleyemesin öylece uçayım başka diyarlara öylece uzanayım kırlara kumsallara…
Sevmeyi öğreneyim… Sevilmeyi, değer vermeyi, önemsemeyi, tek başına da olsa hayatın sihrini…
Hayat yaşanmak ister… Hayat seni ister hayat sevdiklerini alıp götürmek ister…
İşte sende öyle ol ki hayat senden bir şeylerini çalamasın, alıp götüremesin…
Sadece sen… sen ol dünyada sadece kendin ol yaşa hayatını kendini keşfet kim bilir belki de neleri bilmiyorsundur kendinde. Bana göre her insan açılmayı bekleyen gizli, sihirli bir kutudur en önemlisi kartanesidir. Aynı değildir farklıdır farklı yaşamlar farklı yüzler… En güzeli de farklı duygular sevinçler hüzünler… Eğer senin için değerli olanlar bir parmağından fazlaysa ne mutlu sana… Haydi, koş hayatın akışına bırak kendini aksın senide götürsün. Hepsi hepsi hayat nasıl olsa…

Hayat... Sadece hayat...

Bazen sevgi...Ama bazen...

Ne kadar karmaşık, ne kadar acı verici, ne kadar kötü; ne kadar güzel ne kadar tatlı ne kadar dolu. Dolu dolu yaşanmak ister, bazende bitirmek, bazen güldürür, bazen ağlatır, bazen tattırır, bazen acıtır. Tek amacı vardır; yolun sonuna kadar herkese , bu dünyadaki ne kadar insan varsa onlara eşlik etmektir.

Tek ihtiyacı ise; birinin herşeyden tat almasını ve herşeye rağmen mutlu olmasını görmektir. İşte o insanlar hayatın arkadaşı olurlar. çünki hayat istediğini elde etmiştir.

Hayat ne kadar sıkıcıysa ne kadar acıysa, kötüyse, boşsa sen o kadar hayat dolu, mutlu, iyi ve dolu dolu olmalısın, ki hayatta kalasın. eğer herşeye rağmen gülmeyi bilen, en küçük şeyden bile mutlu olan, hiçbir kartanesinin birbirine benzemediğini ve onların her bir insanı temsil ettiğini biliyorsan (üzülme kartaneleri erir ama buharlaşır ve havaya uçar tıpkı insanların cennette gittiği gibi ) işte... sen yaşamayı biliyorsun ve hayatla arkadaşsın.

tebrik ediyorum eridin :)

Başarılısın:)

aragorn' Alıntı:
Ee her nefis ölümü tadacak, söylemek kadar kolay değil tabi yaşaması ama öyle ya da böyle hayat devam edecek, zamanla o da unutulacak daha önce yaşanan çoğu şeyin unutulduğu gibi. Umarım eskisi kadar iyi olursunuz kısa zamanda.
Katılıyorum.
Umarım eskisi kadar iyi olursunuz en kısa zamanda...

Geri