Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hayvanları Öldüren Yasa'ya Karşı....

SfBayyurt

Taç 5 Üye
UCUNDA HAYATLAR VAR, LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUN!
Bu linki, bu paylaşımı görüp de imza atmayan herkes: Bir gün yasa ile sokağınızdaki, evdeki kedinize köpeğinize el uzatılıp "uyutulması" için alınmaya çalışıldığında sakın bize gelmeyin. Bugün susmak, yarının ölümünü hazırlamaktır! İMZALAYIN

6 MART’A KADAR 500 BİN AKILLI, VİCDANLI, HAYVANI VE DOĞAYI SEVEN İNSANLAR İÇİN İMZA LİNK:
http://www.change.org/tr/kampanyalar/sokaktaki-can-dostlarımızın-toplama-kamplarında-katledilmelerine-izin-vermeyeceğiz

30 BAĞIMSIZ ve hayvanlar için çalışan Sivil Toplum Kuruluşu tarafından HAYVANLARIN SONU DEMEK OLAN YASA TASARILARI hakkında başlatılan imza kampanyasına destek vermeniz son derece önemli. Lütfen 2 dakikanızı ayırın ve imzalayın. Aksi halde sokaklardaki, evlerdeki hayvanlarınıza veda edin! Neden mi? Çünkü bu tasarı geçer ve kanunlaşırsa bu ülkede katliam başlayacak. 24 STK ve yıllarını hayvanlara adamış gönüllülerin yanında imzanızla durun.

İMZA LİNK:
http://www.change.org/tr/kampanyalar/sokaktaki-can-dostlarımızın-toplama-kamplarında-katledilmelerine-izin-vermeyeceğiz

Hedef HAYAT, Hedef 500 bin İMZA

BU İMZA İLE NE DİYORSUNUZ:
5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunundaki değişiklikleri kapsayan maddelerin külliyen REDDİ, hem tasarının hem de tüm kanun tekliflerinin GERİ ÇEKİLMESİ,
SOKAKLARDAKİ HAYVANLARIN TOPLANMASI ve orman barınaklarında "sahiplendirilecekler" aldatması ile adeta ölüme terk edilmeleri KABUL EDİLEMEZ.
EVLERDE BESLENEN HAYVANLARA sayı, kilo sınırı getirilmesi, daha da önemlisi IRKLARI nedeniyle el konularak ailelerinden alınmaları ve yok edilmeleri KABUL EDİLEMEZ.
TEHLİKELİ IRK / YASAKLI IRK" DİYE BİR TERMİNOLOJİ\ BİLİMSEL LİTERATÜRDE YOKTUR. Bu hayvanların devlete teslim edilmesi ya da YOK EDILMELERI HAYVANLARI KORUMA KANUNUNA ve İNSANLIĞA AYKIRIDIR.
“BİLİMSEL DENEYLERDE VETERİNER HEKİM BULUNMASININ İPTALİ"; SOKAK HAYVANLARININ DENEYLERDE KULLANILMASI’NA izin veren yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlanması KABUL EDİLEMEZ. Deneyler dünyada yasaklanırken TÜRKİYE'de önünün açılması korkunç bir kıyımı kanunlaştırmaktır.
İşte bu nedenlerden ötürü 31 Bağımsız STK, külliyen hatalarla dolu olan bu yasa tasarısına karşıdır ve bundan ötürü de böylesine bir katliam planı içeren tasarıyı kabul etmeyerek, birleşmiş ve "5199'uma elleme" demektedir.
Değişiklik mutlaka gerekli ise; - SADECE " 3 YILDAN YILDAN BASLAMAK ÜZEREADLİ PARA CEZASI ALTERNATİFSİZ HAPIS CEZASI VE İDARİ PARA CEZALARINN EN AZ 20 MİSLİ ARTIRILMASI MADDESİNİN EKLENMESİ, -Ardından 5199 sayılı kanunun uygulamadan kaynaklanan sorunlarının öncelikle tespiti, - Akabinde konuya vakıf tüm STK’ lara eşit ve demokratik davranılarak, ortak görüşlerin yer alacağı, akil ve vicdanlı bir kavram ile acele etmeden, AB ve ticari sektörün baskısından arınarak, - Layığı ile bir kanun oluşturulması,
O vakte kadar 5199"a DOKUNULMAMASI yönündedir.

HAYTAP(Hayvan Hakları Fedrasyonu) sitesinden alintidir..
Lütfen destek olalim arkadaşlar :(

Cvp: Hayvanları Öldüren Yasa'ya Karşı....

semiha yazdığın iyi oldu. benim yazdığım diğer konu içindekinin biraz daha genişletilmiş hali. evet arkadaşlar bu işe imza atın. şimdiye kadar hayvanlar için yapılan doğru dürüst bir şey olmadı ben bayağıdır change.org sitesini takip ediyor ve imza veriyorum. bu site sayesinde pek çok kampanya başarıya erdi, inşallah hayvanlar konusunda da başarıya ulaşacağız.

Bu siteyi ben sadece kaplumbagalarimiz için paylaşim sitesi olarak görmüyorum zaten Cem .
Her konuda her sikintida buraya başvurmak çok iyi hissettiriyor

Biz zaten sizinde dediğiniz gibi hayvanseveriz canlara değer veren insanlarız tabiki burda paylaşıcaksınız çok memnun oldum kendi adıma

change.org dan ne gelse imzalıyorum zaten :D Ama bu konuda şunu da söyleyim, belki biraz ters gelecek ama canlıyı korumanın yasası mı gerekir, vicdan işi ya. Düşünmeyen insana yasa olsada bir olmasada.

İnsallah zorunluluktan da olsa düzelir birşeyler.

Keske resit olsam da bende imzalasam
Neslihan vicdan diye birsey yok ne yazikki :(

Neslihan bizlere yasaya gerek yok ama vicdansizlara sert yaptirimlar şart

İnşallah işe yarar.

10 dakika kadar önce bir haber okudum. İsmini geçiyorum bir belediyeye ait görevliler birkaç gün önce çok ses yapıyorlar diye şikayet aldığını iddia edip bir teyzenin aşılı, karneli köpeklerini alıyor. Araca koyarlarken teyze durumu görüp şüpheleniyor. Adamlar hayvanları çuval gibi arabaya atıyor. Teyze şüphelenip yeğenine takip ettiyor. Sonra adamlar inip topladıkları hayvanları vuruyorlar. Daha sonra cesetleri gören bazı vatandaşlar durumu bildiriyor. Belediye görevlileri gelip hayvanları yakıyor. Yani hayvanlar tamamen ortadan kaldırılıyor. İmza kampanyasınıda gönderip vaka ile neler olacağını anlatıyorlar.

Sorma iyice çığrından çıktı insanlık. Ne çekerse garipler çekiyor dünyada. İnsanıda, hayvanıda...

Belediyeler kendisini ne zannediyor böyle ölüm makinasi gibi ben bunu anlamiyorum yaa
Nasil bir vicdansizlik!

Bu çalişanlari da özel olrak mi seçiyorlar nedir cellat gibi!!
Neden senin benim gibi vicdanli herifler yok bu çalişanlar içinde???

Semiha, bu konularda sıkıntılar büyük. Hayvanların bu şekilde telef edilme vicdansızlığı hepimizi üzüyor. Bir yandan başa çıkılamayan sokağa bırakılan evcil hayvanlar. Bence evcil köpekler için işaretleme yöntemi olmalı. Yani hayvan sahibi kim bilinmeli. Sokağa bırakılan hayvan için böylece tespit yapılabilip ciddi cezalar uygulanmalı bence. Çok teferruatlı ama katı kurallar getirilmeli bu konularda.

emre böyle bir projeleri var mehdi amcamın. hatta hayata da geçirdiler. sahibi olan hayvanları kayıt altına alma eğer terkedilirlerse sahiplerine ağır ceza gelecekmiş. inşallah seçim ayağına propaganda değildir.

şu anda pilot bölge uygulaması var.

Bu olmalı zaten. Madem bilinç yok ceza koyacaksın. Bütün bh rezilliklerin başı bilinçsiz toplum. Telef edilen hayvanların durumu belli ama hem sokakta hem barınaklarda cins yada kırma hayvanlarda var. Sırf kaplumbağaların doğal dere ve göllere bırakılması dahi ekosteme zarar. Her hayvanı kayıt altına alsınlar tamam ama sınır koymalarıda yanlış olur.

Gerçi bu basit bir konuda değil. Eğer hayvan sahibi işsiz kalırda hayvana bakamazsa devlet destek çıkacak mı? Sonuçta orada sahip ne yapsın. Bu kadar aç insan varken benim köpeğimin masraflarına kaynak sağlaması etik olur mu? Bir kanun çıkarırken çok ince düşünmek gerekir. Biz tartışsak ne kadar fikir ayrılığı çıkar ki her insan farklı düşünüyor. Ama toplum bilinci ilk gereken.

Yurtdişindan güzel şeyleri kopyalasinlar o zaman adam gibi

Almanyada sokak dilencileri bile köpek besliyor devlet onlara denetim yapiyor ayrica ödenek ödüyor diye
Bizde ise durumlar vahim

Yani diyecek bişey bulamiyorum inşallah ayin 8'indeki alt komisyonda güzel kararlar çikar

Geri