Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER

Virzone

Bronz 3 Üye
Beni plastik kaptan küçük akvaryuma, küçük akvaryumdan büyük bir akvaryuma geçiren,

Ailemi akvaryumun ekipmanlarını tamamlamaları için ikna ettirmeye çalışan (Her ne kadar tam olarak izin vermeseler de yumuşadı gibiler),

Kaplumbağalarımın sıkıntısını gidermem de yardımcı olan,

Her bi konuya hemen yorum atan,

SUKAPLUMBAĞASI AİLESİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.
SİZLER OLMASAYDINIZ ÇOĞU İNSAN PET SHOPLARIN SÖZÜNE GÜVENİP PLASTİK KAPTA BESLEYECEKLERİ.

İYİ Kİ VARSINIZ :smile:

Cvp: HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER

keşke daha önceden gelseydım buraya . eksiklerimi daha çabuk düzeltir ve ölen oğlumu belki yaşatabilirdim

gülce ailen ikna oldumu? herşey tamam mı? ne kadar çok çaba sarfettin. :) tebrik ederim emeğin için. resmen didindin onlara iyi bir ortamda bakabilmek için.

Ölenin arkasından tabi ki üzüleceksiniz ama kendinizi bu kadar hırpalamaya gerek yok. Sonuçta başka kaplumbağalarınız yaşıyor. Şimdi tek göreviniz yaşayan kaplumbağalarınızın sağlıklı kalmasını sağlamak. :) Başarılar.

jarti' Alıntı:
gülce ailen ikna oldumu? herşey tamam mı? ne kadar çok çaba sarfettin. :) tebrik ederim emeğin için. resmen didindin onlara iyi bir ortamda bakabilmek için.

Şöyle söyleyeyim. Kaç günlerdir başlarının etlerini yiyorum. :) Daha tam olarak ikna edemesem de gerçekten yumuşayacak gibiler. Hatta yumuşadılar. Biraz daha konuyu açarsam izin verecek gibiler. Hayırlısı artık Allah'a bırakıyorum. :)

o benim için daha bi başkaydı ilk olunca insan daha bi farklı hissediyor. diğerlerinin üstüne artık daha bi titriyorum. temennin için sağol cnm

Evet ilkleri bilirim. :(
Benim ilkim daha bi berbattı. Neyse açmayalım konuyu.
Rica ederim.

seninde mi . hımm. başımız sağolsun

Benimki çok öncedendi ama hala hatırlıyorum şapşalı. Yemi elimde görünce sadece yemi değil bütün parmağımı ağzına alırdı neredeyse. :)

Bende ilk başta plastik kapta besliyordum şuan ise kocaman bir akvaryuma ve sağlam ekipmanlara geçiş yaptım. Kaplumbağalarımda çok sağlıklı ve mutlular maşallah :) Bu site olmasaydı muhtemelen o plastik kaplarda çürüyüp gideceklerdi. Teşekkür ederim bende.

Sağlıklı uzun ömürler Ali Abi. :)

Ailene bir kez kaplumbağa bakım kılavuzunu okut ve doğalarındaki yaşam alanlarından bir kaç resim göster yeterli olacaktır. Tabiki doğa olamayız ama elzem olanları vicdanen yapıp eziyet etmemeliyiz de Gülce.

Olumlu yazın için teşekkürler.

Asıl biz teşekkür edelim sana Gülce. Sarf ettiğin çaba ve emeğinin karşılığını aldın sen. Biz sadece yolları gösterebiliriz, gidip gitmemek sizlerin ellerinde. Artık kaplumbağalarının yüzerken ki mutluluklarını daha iyi göreceksin ve bunun herşeye bedel olduğunun farkına varacaksın.

arkadaşların temennilerine katılıyorum. aynı yazıları kopyalamayım bir daha. :smile:

Geri