Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Her şey tersine gitti

Zilli Hayri

SKF Delisi
Evet Sansar i verdim.Kapluslar hep onu ariyor.

Babam sofor oldugu icin ve ogretmenler gunu gelmesi yuzunden biriktirdigim parayi babam calismamasi sebebiyle parayi ogretmene hediye aldigim icin para bitti.
Babam yakinda ise gidecekmis.Bu hafta 40 tl biriktiricem.Babam gittigi zaman alicam.Annem izin vermiyo.Baban kiziyo diyo.
Ben ne yapabilirim yokken alicam ki kizmasin.
Yardimci olur musunuz?
Yanliz sizin dediklerinizi babam anlamiyo..12 yasinda koyden kalkip buraya gelmis.
Herkesin en ufak fikrini bile yazmasi benim akvaryuma bir adim atisim olucak.

RE: her sey tersie gitti

Bi sorum olacak da sansar nedir?

Cvp: RE: her sey tersie gitti

Sprite' Alıntı:
Bi sorum olacak da sansar nedir?

Misafir ettiği kaplumbağa :)

Burcu, en sağlık yöntem babanın bu yazıyı okuması yada senin ona okuman.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Senin dez avantajın imkan kısıtlı iken birden fazla hayvan sahibi olman. Bir tane güzelce baksan en iyisi olurdu.

Şimdi sansar gidince kaç hayvan kaldı? Elinde neler var, tekrar yazar mısın?

Ha tamam :) burcu anladığım kadarıyla siz de benim gibi öğrenci siniz:) bu durumda benim yaptığımı yapın elinize geçen her parayı biriktirin tabikide arada harcayın ama gerek olmadığı zamanlarda bile biriktirin ben öyle yapıyorum çünkü o para mutlaka lazım olacaktır size baba konusundada 40 tl ye akvaryum mu almaya düşünüyordu uz anlayamadım ama mümkünse babanın gitmesini bekle

Cvp: Her şey tersine gitti

burcu sana mesaj attım onu oku.

Abi Zilli ve Hayrim kaldi.
İsiticim var iki tane birini Sansar in sahibine vermistim onu bana geri verdi.
İc filtrem var.
Cem abi sa olsun isitici lamba aldi.
Bisey sorucam nasil ozel mesaj atiliyo.
Emre abi sa olda benim babam ole seylerden anlamiyo.
Bana kizdi okuyunca.
Zaten onlar vermek istiyo ben onlari oyaliyorum ya da kandiriyorum.

benim yazdığım mesajın altında yanıt ver butonuna basacaksın. cevabı yazacaksın.

Şimdi lamban, ısıtıcın filtren var. Kuru alanın var mı? Akvaryumun ebatları neydi?

lamba ile ısıtıcıyı ben veririm.

Bu senin alacağın akvaryum mu? Şu ankinin ölçüleri nedir?

Merhaba konuya sans eseri dahil oldum.

Bizde ogrenciydik biliriz zorluklari.

Benim elimde orta boy turtle bank var. yaklasik 1 ay kullandim akvaryumu buyutunce buyuk boyunu aldim orta boy duruyor.

Eger istersen sana hediye edebilirim bosta duracagina senin cocuklara benim bir katkim olur.

Bursada oturuyorum o problem degil kargolarim gelir 2 gune.

Tek soru isareti senin akvaryumun olculerine uygunmu orta boy turtle bank ona bir bak. Eger olur dersen yollarim ;)

Tamam abi bir bakayim.

Abi uygun simdikine uygun digerine bir orta daha alir iki kuru alan yaparim.

Sa ol abi cok sevindim Allah ta hep sizi sevindirip guldursun ne istiyosan gonlune gore versin.

burcu ben sana e-mail adresimi vereyim orada yazışalım. güvenlik açısından facebook kullanmıyorum. sana özelden mesaj atıyorum.

Geri