Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Herkese elveda

Ya neden boyle yaptigini anladim ben. Pat pat sesi atlete ulasmak icin yapiyor onu indirecek, atlete tirmanip akvaryumun disina gidip lambayi kendisi yakacak kaplumbagamdan acaip zeka fiskiriyor geriye nasil donecekse akvaryumuna. Bundan sonra su isigi otomatik acan aletten alicam sabah 6da yanip aksam 9da kapanacak.
Ama hakli hayvan rahatsizligimdan dolayi en erken 10da kalkabiliyorum, 10a kadar karanlikta beni bekliyor. Yeter ulan senimi beklicem kendi isigimi kendim yakarim diye dusundu galiba :D canim ya ne akilli kaplumbagam var :p

Onlardan ayrılabilir mi hiç insan??? İyi ki ailenizi ikna etmeyi başrmışsınız. Ben kapluşmun ihtiyaçlarını hep ıendim karşılıyom zaten ayrıca yeni akvaryum almak için de para biriktirmeni öneririm şahsen ben öyle yapıyom her ay en az 20 tl kenara atıyom. 1 yıl sonra da olsa alırım nolacak hemen olmasın

Para biriktirmeme gerek yok mayista toplu param gelecek 600 euro. Bizim sorunumuz daha dogrusu annemlerinki guya yerimiz yok evde dunya kadar yeri var oysa.[/php]

hııı anladım ben de hani öğrenci filansın da ailen masrafları sorun etti sandım neyse size mutluluklar...

Ogrenci olsam bile burs aliyordum. Tatilde 7 gun calistim, vergiye kesilen parami geri veriyorlar hic cekinmeden leylama harcicam annemler ne derse desin. Zaten dun akvaryumdan dustu diye kendilerini suclu hissettiler daha buyuk genis ve kapakli akvaryum almak gerek dediler cok sevindim. Demekki boyle birsey olacakmis yavrum nasil korkmustu annesi yemis yesil gozlerini.

Sizinkinden de zeka fışkırıyormuş cidden... :D Benimki de atlamayı düşünüyor da sonrasını düşünmüyor... VEya bazen öyle çakallıklar yapıyor ki nutkum duruyor... İşlerine gelince bir zeka yani bizi geçer... İşlerine gelmeyince de saf moduna giriyorlar tilki gibiler...

Doğal yani. Düşünseniz ya sizi bir hapishaneye tıkmışlar. Kafanız neye çalışır akşam ne yiyeceğiz diye mi düşünürsünüz nasıl kaçacağız diye mi?

Dj_ReX' Alıntı:
Doğal yani. Düşünseniz ya sizi bir hapishaneye tıkmışlar. Kafanız neye çalışır akşam ne yiyeceğiz diye mi düşünürsünüz nasıl kaçacağız diye mi?

Kaçmakmi..?? :D Benim akvaryumdan disari çikinca panik oluyor, artik kendi isimi nasil kendim yapicam planlari kuruyor.

İşte o da planın 2. kısmı dışarıyı bilmiyor ki !Amaç kurtulmaktı onu başardı gerisini yolda düşünürüz dedi :D

Yess sonunda basardim, Leyla sürekli kaçmaya çalistigi için annem büyük akvaryum almak istiyor. Leylanin günahini aliyoruz diyor babama hep, tabi babam halen anlamadigi için gerek duymuyor. Odamin ölçülerini falan aldik mayista kardesimden ödünç para alip is basi yapicaz çok mutluyum :D

Geri