Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hocam kirmizi yanakli su kaplubagasi kis uykusuna mi yatti

ardillllll

Yeni Üye
1 hafta once yavru bir kaplumbaga sahiplendim isitici almadim alma dediler petshopta diyarbakirda yasiyorum bugun baktim su soguk kaplumbagada hareketsiz uyuyor basi fln elime alinca sarkmiyor kis uykusunami uyumustur?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Foruma hoşgeldiniz.

Bu vakit kış uykusuna yatmaz.

Hayvanın önden ve tepeden komple başı dışarıda iken resmini çekip atın.

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Akvaryum aldınız mı? Kapta mı bakıyorsunuz?

Hayvan muhtemelen üşütmüş. Metbolizmasını kapamış yada akciğer enfeksiyonu olmuş olabilir.

Nefes alırken zorlanma hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Hayvanda hareket var mı? Gözlerini açıp kapama, arka ayak boşluklarında hareket gibi.

merhaba benim kablumbagam sabah hareket ediyodu, şimdi etmiyor kımıldamıyor neden acaba çok merak ediyorum

Foruma hoşgeldiniz.

Bu vakit kış uykusuna yatmaz.

Hayvanın önden ve tepeden komple başı dışarıda iken resmini çekip atın.

Akvaryum aldınız mı? Kapta mı bakıyorsunuz?

Hayvan muhtemelen üşütmüş. Metbolizmasını kapamış yada akciğer enfeksiyonu olmuş olabilir.

Nefes alırken zorlanma hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Hayvanda hareket var mı? Gözlerini açıp kapama, arka ayak boşluklarında ebet arka ayak oynuyor

Akvaryumda bakiyorum ve arka ayak hareketi var kabuk boyu 7 cm
Suyu soguktu ve kac gundur karanliktaydi

Isıtma lambası alacaksınız. Bu konuda bilgi verdim.

Akvaryum yoksa bir an önce akvaryuma geçin. Tam batan model su ısıtıcı olacak.

Eczaneden gentagut göz damlası alın.

7 cm kabuk boyu için sabah akşam ağzına üçer damla damlatın. Stick yem yerse öğünün ilk stick yemine, yemiyor ve ağzını açmıyorsa 10-15 saniye arayla dik tutup ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Son düzenleme:
merhaba benim kablumbagam sabah hareket ediyodu, şimdi etmiyor kımıldamıyor neden acaba çok merak ediyorum
Foruma hoşgeldiniz.

Sizin hayvanda da aynı sorunlar mı var? Üşüttü mü?

Ekipman olarak neler mevcut?

Geri