Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iç filtre???

minikedi_hande

Bronz 5 Üye
ben akvaryum almak için araştırmalarımı sürdürürken geçen gün bir arkadaşım bana tek kaplumbağa için iç filtreye ihtiyacımın olmadığını söyledi sizce haklı mı???

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Filtre olmazsa olmazlardandır. Filtrasyon olmayan bir akvaryumdaki su çok kısa bir sürede ve çok kolay kirlenir kaplumbağanızın kirlettiği suyu aynı zamanda içtiğini de unutmayın bu yüzden suyun temiz olması önemli. Filtre kesinlikle lazım yani.

Arkadaşınız kaplumbağa konusunda uzman mı peki? Hayır! Benim bir tek kaplumbağam kuzenimin bir köpekbalığı, bir vatoz ve üç japon balığının 6 ayda yaptıklarını akvaryuma 1 ayda yapıyor... Tek bir kaplumbağa... Bir ayda su iç filtreli olmasına rağmen sararıyor... Filtre olmasa o pislikleroradan oraya savrulup duracak... Göz zevki için de iğrenç... Bana güvenin...

Ic filtreye ihtiyaciniz yok zaten. Guclu ve uygun bir dis filtreye ihtiyaciniz var.

Akvaryum büyük değilse dış filtrenin aktif olarak çalışmasını sağlayacak kadar su miktarı olmaz bu yüzden mecburen iç filtre kullanmak gerekir. Kaliteli ve debisi akvaryumun kapasitesinin 5-6 katı olan bir iç filtre de iyi bir temizlik sağlar. Akvaryumdaki su miktarı ne kadar azsa, su o kadar çabuk kirlenir bunu da unutmamak lazım. İmkanınız varsa ileriyi de düşünerek 90-100 litrelik bir akvaryum ve ona göre de bir dış filtre alabilirsiniz, yok ilerde büyütürüm akvaryumu derseniz de 50-60 litrelik bir akvaryum ve güçlü bir iç filtre ile bir yıla kadar idare edebilirsiniz.

MissSevda' Alıntı:
Ic filtreye ihtiyaciniz yok zaten. Guclu ve uygun bir dis filtreye ihtiyaciniz var.

Yani... Ama şu an alamayacak durumdakiler için iç filtrenin olması hiç yoktan iyidir... En iyi dış filtre temizler, en uzun süre temiz kalması için suyun

Gereksiz mesajlar silinmiştir.

-Forumda kullandığınız uslüba dikkat ederek,
-Konu başlığından sapmayarak,
-Tartışmaya neden olacak şeyler demeyerek
-Birbirinize saygı göstermeyi unutmadan uygun şekilde mesajlar yazmanızı rica ediyorum. Aksi takdirde yine silmek zorunda kalacağım mesajları. İyi forumlar.

Site kurallarını okursanız mesajları neden sildiğimi anlarsınız Sevda Hanım. Yine de gerekli maddeleri buraya da yazıyorum, kurallara uygun davranmadıkça yöneticilere neden diye sormayın, sadece bir üyenin değil diğer üyenin de durumunu düşünerek tarafsız bir şekilde gereken neyse yapıyoruz, yaparız da.

Kurallardaki;

D10.Sitemizde tartışma tamamen yasaktır. Seviyeli olarak paylaşım yapınız.

A2.Site kurallarına uymayan mesajlar silinir. Lütfen kurallar dâhilinde mesaj yollayınız.

Maddelerine göre gereksiz mesajlar tarafımdan silinmiştir. İyi paylaşımlar.

Atman, eheim, sera gibi markalar kaliteli ve sorunsuzdur. Akvaryumunuzdaki su miktarının 5-6 katı kapasiteye sahip bir iç filtre kullanmanız daha iyi bir temizlik sağlar.

60ltlik akvaryumum. derinliği 35cm. bulduğum filtrelerse maksimum yükseklik 40cm. (en azı) oluyor. bu yükseklik derinlikle alakalımı? öyleyse bunun küçükleri nerde

Yükseklik o filtrenin etkin çalışabildiği maksimum su derinliğini belirtir. Filtre alırken ona göre değilde filtrenin kapasitesine göre seçim yapın yani 60 litreyse akvaryumunuz yaklaşık 350-400 litre kapasitesi olan bir iç filtre alırsanız iyi bir temizlik sağlarsınız.

Cvp: iç filtre???

Peki iç filtre almasak ama hergün yıkasak olurmu ?? :/ :/

Olmaz sürekli su değişimi hayvanın adapte olmasında zorlanmasına ve hasta olmasına neden olur. Su belli ısı dengesinde olmalıdır.

Geri