Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iç filtremi dış filtremi

ella_zuzu

Bronz 3 Üye
merhabalar.
benim akvaryum 100x40x50 cm. bir adet iç filtrem var. c 800 corner filtre
fakat çok verimli çalışmıyor. çabuk pisleniyor.
yeni bir filtre almak istiyorum suyum 2 haftada yemyeşil oluyor. suda 1 adet 20-25 cm lik kaplumbağam car.
 iç filtre yerie dış filtre nin daha iyi  ve verimli olacağını olkudum internette.
fikri olan yardım ederse sevinirim.
ne alabilirim. iç mi dış mı tavsiye edersiniz.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Hayvan ve akvaryum büyük dolayısıyla dış filtre gerekiyor. 1000-1200 lt/h debili dış filtreler uygun. Tetra ex plus 1200 modeli olabilir. Eheim pahalı olur. Diğer düşük markaların motoru eski model ve yüksek wattlı olduğu için çok elektrik yakar.

Yalnız 1200 sirkülasyon anlamında fazla gelebilir mi emin olamadım. 800’lük olanı yetersiz kalır. Kaplumbağalarda kir yoğun olduğu için hep bir üst alıyoruz. İlerde 300-350 litrelik akvaryuma geçersen bunu kesin al derim. Plus olacak, new yazan öncekilerde problem çıkıyor. Onu kakalamasınlar. Öncekiler ikinci nesil motor wattı daha yüksek. Yinede başka markaları da araştırıp incele linkini at beraber bakalım. Ekstra filtre malzemesi de alacaksın onları da belirleriz. Bakacağın filtreler mutlaka 4 sepetli olsun.

İç filtrenin alt kısmındaki hazneye elyaf takviyesi yaparak kullanmaya devam et o sudaki yüzen derileri toplayacak.

Geri