Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İsimsiz deri değiştiriyor.

batus798

Bronz 1 Üye
Bunun iyi birşey olduğunu tahmin ediyorum bu neyin belirtisidir ?

Not:Sürüngenler özellikle RES ler hakkında bilgim az

RE: İsimsiz deri değiştiriyo

bu büyüdüğünün belirtisi eğer akvaryumda kum varsa sürtünerek daha rahat atıyorlar :)

Batuhan, Kaplumbağalar büyürken deri değiştirir. Çok normal bir durum.

Burada sana bir uyarı istediği kadar kopma noktasına gelsin yardımcı olayım diye müdahale etme. Düşmesinde gecikmede olsa bekle nasılsa düşecek.

Suda fazla büyük deri parçası görürsen balık kepçesi ile alabilirsin.

Yok kopartmam zaten alt kabukta ve ust kabukta aralanmalae baslamis sanirim kabukda degistiricek

Büyümenin en büyük belirtisi kabuk plakalarının aralanmasıdır. Bu esnada kaplumbağa kazandığı kalsiyumu oraya nakledecek. İki haftada bir mürekkep bakığı kemiği tozu değişim esnasında gayet iyi olur. D vitamini sentezi içinde uvb lamba. Bu yoksa haftada bir yem ile devit 3.

Cvp: İsimsiz deri değiştiriyo

Önemli değil Batuhan. Bu evrede haftada bir kez kabuk sertliğini kontrol edebilirsin.

batuhan hayırlı mı olsun diyim, Allah sabır mı versin diyim bilemedim bu deri değişimi öyle illet ve sürekliliği olan birşey ki suyu sürekli kirletir uçuşur dururlar. elinde maşrapa yüzeyden habire alıp duracaksın. gene de bitmeyecek.

Cem, ben akvaryum içinde de derilere rastlıyorum ama yüzeyde hiç denk gelmedim. Yüzey hareketli olduğu için mi deri olmuyor acaba? Akvaryum içinde gördüklerimde kısa süre sonra gidiyor. Sanırım benimkiler derileride yiyorlar.

benim iç filtrenin üstündeki ek boruyu camın üst kısmından çarpraz vurduruyorum. hem sirkülasyon güzel oluyor hemde akvaryuma oksijen giriyor. bu arada derilerde havaya kalkıyor. bir kısmı filtreye giderken bir kısmı özellikle büyük parçalar üstte dans ediyor.

Devit 3 aldik ipekte kendine aldi nasil uygulucaz ?

Not:pazartesi alsam uygulayabilirim evde degilim

Yemine 1 damla damlatıcaksın yem sıvıyı iyice emince vereceksin. Normalde haftada 1 damla yeterli oluyo ama senin kapluşun Kabuğu yumuşadığı için 3 günde 1 damla vermende fayda var. Ayrıca kalsiyum takviyeside yapman lazımki D vitamini görevini yapsın.

Benim ki sadece kabuk defistiriyo kardesiminkilerin yumusadi tesekkur ederim :)

Batuhan sen sadece haftada bir yeme damlatarak ver. Kardeşin yumuşama olduğu için haftada iki kez verse iyi olur.

Emre abi bıktım ben bu petshoplardan ya kaplumbağa yemi varmi dedim vardedi reptomin alicaktim bu daha iyi dedi baska verdi kabuk boyunu sordu 4 cm dedim bana kara kaplumbagasi yemi vermis acelem vardi alip ciktim simdi baktim JBL AGİVERT VERMİs isimsiz yemiyo yuzune bakmiyo yemin 15 tl verdim buyuk aldim bıktım

Emre abi ne yapicam ben yaza dogru yermi acaba bitkisel yem cunku

Yaza dogru buyuyecegi icin

Tabiki yemezler çünkü yanlış yem almışsın. JBL AGİVERT kara kaplumbağları (tosbağa) için yaplımış bi yemdir. Petshopa gidip değiştir veya para iadesi iste.

Actim ki ayrica forum istanbuldan aldim reptomin alsaydim keske adamlari dini imani para olmus

Ve fiş de vermediler bidaha guvenmicem pet shopa kendim secicem artik buda elimde patladi cope atcam artik heralde otcul beslenmeye gecincede mi yemezler ?

Batuhan bu yemi ileridede verme. Bitkisel içerikte vital vermeni öneririm. Zaten o zamana kadar tarihide geçer.
Yem vs her konuda ya bildiğine odaklan yada burada danış derim.
Genede gidip şansını dene bana doğru yem vermemişsiniz de. İnsaflı ise onu kendi kullanır sana istediğini verir.

Geri