Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı çalışmıyor

Google

Bronz 5 Üye
Akvaryumu alırken litreye göre watt durumunu bilmiyordum ve sağolsun petshopta çalışan vatandaşta bu konuda beni bilgilendirmedi. Akvaryumun yarısının biraz daha altında kalacak kadar su mevcut ve ısıtıcı 100 watt. Su miktarı az olduğu için mi çalışmıyor anlayamadım. Suya ilk koyduğum zaman ısınıyor ancak 2 dakika sonra geri soğuyor. Akvaryumun tam ölçülerini bilmiyorum ancak 100 lt. altında.

Normal şartlarda ısıtması gerekir. Isıtıcının kalibrasyonu bozuk olabilir. Yada ısı algılayıcısında arıza vardır. Alınan yere götürülmeli.

Cvp: Isıtıcı çalışmıyor

Anladım, peki kaç watt almalıyım 100 lt altında olan bir akvaryum için? 50 watt iyi midir?

ısıtıcı fiş tarafı dışında bütünüyle sudamı

Evet. Tamamen su altında.

o kadar su için ısıtıcı uygun. bir iç derece alarak doğru ısıyı bulmak mümkün emrenin dediği gibi kalibrasyonda bozukluk olabilir. bu da üstündeki ayar düğmesini üst dereceye çevirdikten sonra dahada dönmeye devam ediyorsa oradan anlayabilirsin. ne kadar dönme yaptıysa o kadar mesafe kadar uygun ısıya ayar yapmak neticeyi verir. ama en sağlıklısı dediğim gibi bir derece alarak uygun ısıyı yakalamaktır. eğer suya tam batan cins ısıtıcı ise yatay vaziyette dipten 10 cm yukarda ve filtrenin akvaryuma su giriş tarafına koymak gerekir. böylece ısınan su akvaryumda dolanarak daha iyi ısınmasını sağlar.

Geri