Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı hakkında

pıtırım

Altın 3 Üye
arkadaşlar dün ısıtıcım kırılmıştı bugün cam taktırdım akvaryumcuda. adam yan koy dedi sakıncası olmaz dedi resimlerine bakıp yorum yapar mısınız??
mailto:/s/c/1130f.jpg
mailto:/s/c/11316.jpg
3 tane vatozla sabitledim ama benim yumurcaklar yerinden çıkarır diye korkuyorum :(

Cvp: ısıtıcı hakkında

Su seviyesini yükseltmeni öneririm. Su buharlaşıp su seviyesi düşünce ısıtıcın suyun dışında kalır ve çatlar.

adam camın giriş kısmının dışta kalması gerek dedi cam değiştiğinden su alabilir diye... önceden yatay koyuyodum sıkıntı olmuyodu

Bende cam değişimi yaptım ve tamamen suyun içine batırarak koyuyorum bişey olmuyor. İyice silikonladıysa sorun olucağını sanmıyorum. Yok eğer öyle durucak diyorsan su seviyesini sürekli olarak kontrol et çünkü su çabuk buharlaşıyor.

silikonlamadı dedim ama silikon yok dedi japon yapıştırıcısı sür dedi sakıncası olmaz mı dedim bişey olmaz dedi. benim filtremolmadığından en fazla 2 fünde suyunu değiştiriyorum zaten. tek korkum yerinden çıkarmaları çünkü benimkiler artık kocaman

pıtırım' Alıntı:
silikonlamadı dedim ama silikon yok dedi japon yapıştırıcısı sür dedi sakıncası olmaz mı dedim bişey olmaz dedi. benim filtrem olmadığından en fazla 2 günde suyunu değiştiriyorum zaten. tek korkum yerinden çıkarmaları çünkü benimkiler artık kocaman

Bence işinizi şansa bırakmayın her an çatlayıp kapluşlara zarar gelebilir kaça cam taktı ? bence yeni bir ısıtıcı alın zaten 10 15 tl birşey

8 liraya taktı ısıtıcıları sordum 20 tl dedi. bu ikinci ısıtıcı kırışım bu sefer tekrar almak istemedim açıkçası

başka akvaryumcu dolaşşaydınız keşki biraz pahalıya takmış neredeyse bir ısıtıcı fiyatına çevrede diğer akvaryumculara bakın 10 15 e mutlaka vardır bence artık cam almayın çelik alın tüm dertten kurtulun 24 tl bişey internette ben 300 waat aldım 27 tl çok sağlam çeliği.

Ben de bir kereliğine para verip, çelik ısıtıcı almanızı öneririm. Ömür boyu kullanırsınız.

ben 50 waat kullanıyorum akvaryumum küçük olduğundan yetiyor. önerebileceğiniz bir çelik ısıtıcı var mı? nereden temin edebilirim?

http://www.mybestpetshop.com/minjiang-isitici-watt-p-476.html Bu linkte var.

Evet çelik ısıtıcı. Bu da 100 watt olanı hatta :) http://www.mybestpetshop.com/minjiang-hq100-yuksek-kaliteli-celik-isitici-watt-p-480.html

ısıtıcı özelliklerinde camınden falan bahsediyo da o yüzden sordum teşekkürler :) bu arada nasıl oluyo kredi kartıyla mı yoksa peşinde oluyo mu? güvenilir bir site mi? daha önce hiç internetten sipariş vermedim de :)

Bence minjiang almayın roxin çelik ısıtıcı alın daha tanınmış marka minjiangdan daha kaliteli bende şuan roxin var sitede pek duyulmuş bi site değil ama güvenlidir size önerebileceğim siteler otuz.com ve juenpetmarket.

Ben bu siteden bir kere alışveriş yaptım ve bir sorun da çıkmadı. Roxin daha tanınmış diyorsanız eğer buyrun mailto:/ev-dekorasyon-bahce/roxin-100-watt-celik-isitici-48994081 bu site daha duyulmuş burdan da alabilirsiniz kredi kartınızla.

benim ısıtıcım roxin ama cam malesef. dünden bu yana sorun yaşamadım ama yan duruyo şimdilik. akvaryumcu japon yapıştırıcısı sür dedi böyle yaparsam yatay koysamda su almasını önler miyim? verdiğiniz bilgiler için teşekkürler :)

Japon yapıştırıcısını önermem bir süre sonra kuvvetli bir yapıştırıcı da olsa kendini bırakıyor. Yani su alma ihtimali var. Silikon öneririm ben camını değiştirdim ve silikonladım ve hala da güvenli bir şekilde suyun içine batık olarak kullanıyorum. Size dünde dediğim gibi o şekilde de durabilir ama su buharlaşacağı için ısıtıcının dışarıda kalmamasına dikkat edin. Bu durumda su seviyesini hergün kontrol edin ve bir miktar su ekleyin akvaryumunuza.

bende zaten dün dedim 2 günde bir temizliyorum akvaryumu. su buharlaşmasından seğilde ben ısıtıcıyı yerinden kaldırmalarından korkuyorum üzerinde yatma gibi bi huyları var da :)

İşte o zaman kötü olur. Isıtıcının camı çatlarsa elektrik falan çarpar kapluşları Allah korusun :(

Geri