Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı hakkında

Cvp: ısıtıcı hakkında

Çok tehlikeli bir durum :( Bence bu duruma kısa sürede çare bulun. Ya başka bir ısıtıcı alın ya da elinizde bulunan ısıtıcınızı iyice silikonladıktan sonra suya batık konumda yerleştirin.

silikonum yok yaa şimdilik japonlayıp koli bandıyla iyice yapıştırsam mesela??

Koli bandıyla yapıştırmayın. Koli bandı çözüm olmaz. Şimdilik sadece japonlayın o zaman.

sağlama almak için demiştim japonladıktan sonra

Bende pek bir yararı olmaz diyorum. Çünkü ben de denedim. Isıtıcı patlıycaktı neredeyse ısıtıcıdan dumanlar çıkmaya başladı :) En sonunda silikonla hallettim :)

nasıl yani duman neden kaynaklanıyor? korktum şimdi

Isıtıcı konusunda dikkatli davranmanızı öneririm ben kapluşlarımı ısıtıcı patlaması nedeniyle elektrik çarpmasından kaybettim.

Şöyle söyleyim. Koli bandı su almasını engellemedi :) Su aldı ve dumanlar çıkmaya başladı zamanında müdahale ettim fişi çektim hemen.

tubidik' Alıntı:
Isıtıcı konusunda dikkatli davranmanızı öneririm ben kapluşlarımı ısıtıcı patlaması nedeniyle elektrik çarpmasından kaybettim.

çok üzüldüm :( zaten korktuğum için geceleri kapatıyorum.. olay nasıl oldu tam olarak ?

Jadeite' Alıntı:
Şöyle söyleyim. Koli bandı su almasını engellemedi :)

şimdilik ne yapayım peki?? bu şekilde yan durması çok tehlikeli duruyor bana

pıtırım' Alıntı:
tubidik' Alıntı:

çok üzüldüm :( zaten korktuğum için geceleri kapatıyorum.. olay nasıl oldu tam olarak ?

Isıtıcı sudan çıkmış ve patlamış, her zaman atan sigorta o gece atmamış. Sabah baktığımda suları sıcak ama kaynar değildi, elimi de elektrik çarptı biraz ama o da fazla değildi. Bilmiyorum iki kapluşum da ölmüştü işte.

Sanırım o yüzden Jager gibi kaliteli ısıtıcılara bir kere ama fazlasıyla para vermekte fayda var. Kendi kendilerini kapatıyorlar çünkü.

Şimdilik öyle dursun bence. Yeni ısıtıcı almak istemiyorsanız silikon alıp sağlamlaştırın sonra gönül rahatlığıyla suyun içine batık olarak koyun.

peki saolun önlem olarak gece de kapatıp kalorofere dayayayım en iyisi

Bir gece idare edin artık :) Sonra çaresine bakarsınız.

öyle olucak artık silikon her kırtasiyede vardır heralde

Kırtasiyede değilde hırdavatçılarda var şeffaf silikon almanızı öneririm.

Akvaryum silikonu kullanmanızı öneririm, nalburlarda, camcılarda ve akvaryumcularda bulunur. Normal silikonlar solvent içerir ve solvent canlılar için öldürücü bir zehirdir.

Bu arada akvaryum silikonlarının hem siyahı hem şeffafı vardır. Önemli olan solventsiz olmasıdır.

Örnek: Sista Akvaryum Silikonu

Geri