Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isitici lamba gucu ve modeli ne olmalı

armaveni

Yeni Üye
Merhaba,5 cm kabuk buyuklugu olan kirmiziyanakli su kaplumbağası icin en kucuk boydan bir akvaryum edindim, kış dolayısıyla artik yemek yemiyor ve hic aksesuar yok ,sadece kuru alan mevcut,cok acil lamba ve isitici temin etmem gerekiyor,su miktarini yaklasik 2 parmak kadar yani kabugunun su altinda kalabilecegi miktarda koymustum,yanlis mi yaptigim bilemiyorum,celik isitici sanirim almam saglikli olacakmis ama su seviyesi cok düşük ve de akvaryumda mini boy olduğu icin kac vattlik isitici almaliyim bilemiyorum,sanki cok yuksek gelecek gibi geliyor celik 50 wattlik isitici,lutfen yardimci olun,su miktari isitici gucu ve lamba cesit ve model watt bilgisi icin,kafam cok karisti akvaryumumun boyutunun küçük olmasindan dolayi

Ekli dosyalar

• 1000002637.jpg
    1000002637.jpg
    29.6 KB · Görüntüleme: 2

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Akvaryumun ölçüleri nedir?

Hayvan hasta olabilir. Akvaryumu hemen kalorifere yakın koyun ama tam temas etmesin.

Akvaryumun genel resmini de çekip atın.

armaveni

Yeni Üye
Oncelikle geri donusunuz icin cok teşekkürler,ev sehir disinda, kalorifer yok evimde,soguk yani

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Kabuk boyu ne kadar? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Hayvan kış geldiği için mi öyle üşütüp hasta olduğu için mi öyle bilemiyorum. Lamba ile ilgili konu yazmıştım buna bakın.

268012.jpg

Ampul olarak 53 W olan. Bunu N11'de gördüm diye hatırlıyorum.

Hayvan hareketli mi?
Kuru yerde başı dışarıda iken önden bir resim, bir tane komple tepeden ve gözlerinin resmini çekip atabilir misiniz?

Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basıp yükleyeceksiniz.

Akvaryumunda resmini atın.

armaveni

Yeni Üye
Elime alinca gayet hareketli.

Ekli dosyalar

• .trashed-1673197087-IMG_20221209_191229.jpg
    .trashed-1673197087-IMG_20221209_191229.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 8

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Hayvan göz enfeksiyonu olmuş. Eczaneden genta marka göz damlası alın. Sabah akşam gözlerine 10-15 saniye arayla üçer damla damlatın ve kuru bir yerde 20-25 dakika bekletin. Ortam soğuk olmasın.

Ayrıca gentadan her gün sabah akşam hayvanı 45 derece açıyla tutarak 1 damla ağzına damlatın. Ağzını açmazsa hayvanı dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün, bir kısmı girer. 1 hafta sonra durumu hakkında bilgi verin.

Deep fix reptivit damla alın. Bunu da her gün genta gibi ama günde bir kez uygulayın.