Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı Lamba Problemi

seramik ısıtıcı yüzeyde yeterli ısıyı sağlıyor ise marketten alacağın normal gün ışığı veren ampulde olur. fiyatta hangisi hesaplı ise onu tercih et.

linkini verdiğin exo terra 2.0 uv içerikli o işine yaramaz. alacağın uv ampul 5.0 (%5 uvb) ve uvb 100 olmalı. diğerini almaktansa dediğim marketten alacağın daha hesaplı.

seramik ısıtıcı+uvb+gün ışığı kombinasyonunda seramik ısıtıcı ortada olsun. hayvan ışığa odaklanıp altına yanaşırsa seramik ısıtır. gün ışığı armut ampul veya sarfiyatsız model olabilir. bunda tercihin hayvanların aynı anda çıkması durumunda her ikisi de seramikten ısıyı alabilecek mi. eğer randımanlı olmaz ise armut ampul tercih sebebin olacaktır. böylece daha iyi ısınma sağlanacaktır.

Cvp: Isıtıcı Lamba Problemi

cem' Alıntı:
seramik ısıtıcı yüzeyde yeterli ısıyı sağlıyor ise marketten alacağın normal gün ışığı veren ampulde olur. fiyatta hangisi hesaplı ise onu tercih et.

linkini verdiğin exo terra 2.0 uv içerikli o işine yaramaz. alacağın uv ampul 5.0 (%5 uvb) ve uvb 100 olmalı. diğerini almaktansa dediğim marketten alacağın daha hesaplı.

seramik ısıtıcı+uvb+gün ışığı kombinasyonunda seramik ısıtıcı ortada olsun. hayvan ışığa odaklanıp altına yanaşırsa seramik ısıtır. gün ışığı armut ampul veya sarfiyatsız model olabilir. bunda tercihin hayvanların aynı anda çıkması durumunda her ikisi de seramikten ısıyı alabilecek mi. eğer randımanlı olmaz ise armut ampul tercih sebebin olacaktır. böylece daha iyi ısınma sağlanacaktır.

Teşekkürler bilgilendirme için

Uvb ampülün jungle ya da tropik özellikli olması gerektiğini biliyorum.
Bu araştırmaya ek bir de kuru alanın ihtiyacı olan ısıyı hesaplayıp uygun sayıda ısıtıcı ile rahatlıkla iklimlendirebiliriz sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynen hayvanlar büyüdükçe ısıtılması gereken yüzey alanı genişliyor. Ben şu anda iki ısıtıcı kullanıyorum. Böyle giderse 3. yolda.

Tek ve güçlü ısıtıcı lamba geniş alanı ısıtmasına rağmen hayvanlar en iyi ısıyı alacakları orta noktada toplanmak isteyeceklerdir. Tepeleme duracakları için altta kalan faydayı alamayacaktır. Tepedeki de fazla ısınacaktır. Çoklu lambada dağınık durarak verimli ısı alınabilir. İsteyen istediği zaman suya inebilir.

Bazilari sicaktan cekkilip suya girmek istemeyince ornegin 29-28 derece olan yerlerinde duruyorlar kuru alanin cok lamba olursa da bu ozellik ortadan kalkiyor abi birde ben kendimden yola cikarsam sadece bir kere iki kaplubaganin ust uste ciktigini gordum

Lambalar kuru alan girişinden de uzak durmalı yoksa ilk çıkan altında beklerse diğerleri rampada tüp kuyruğu sırası oluşturuyor bu da onları üşümeye açık bırakıyor.

Alisarp' Alıntı:
Bazilari sicaktan cekkilip suya girmek istemeyince ornegin 29-28 derece olan yerlerinde duruyorlar kuru alanin cok lamba olursa da bu ozellik ortadan kalkiyor abi birde ben kendimden yola cikarsam sadece bir kere iki kaplubaganin ust uste ciktigini gordum

Yeterli bir kuru alan hacmi sağlandığı taktirde bu problem de ortadan kalkmış olur.Gerek ışığı gerekse ısıyı ihtiyaç duydukları halde bir nebze olsun kesebilen bir alanın da olması oldukça avantajlı ve kullanışlı bir dizayn olacaktır.

Geri