Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı lamba

muhammedd

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba bu ampulü bulabildim bu uygunmudur

Ekli dosyalar

• IMG_20240114_161943.jpg
    IMG_20240114_161943.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 6
İnternette ise bu var 2 ampulü da aldım kaplumbağa için uygunmudur bunları bulabildim
Screenshot_2024-01-14-16-37-34-120_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

42 watt şimdilik idare eder. Hayvan büyüdüğünde ampule çarpabilir. Normalde bunların 52-53 W olanlarını kullanıyoruz.

70 watta gelirsek lambalar genelde max 60 watt kaldırıyor. Elinizdeki lamba 70 watt kaldırıyorsa o da olur. Kaldırmıyorsa fazla güç çekeceği için kabloları ısıtıp eritir. Kısa devre yaptırır.

Mesafe ölçümümde hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyun üstüne cam derece koyun. Yarım saat sonra bakın, 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlayın.

42 watt için 14 cm'yi baz alın. Ona göre ayarlarsınız. 70 watt için 18 cm'den.

Teşekkür ederim cem bey peki gece ışık lambası içinde aynı şekilde 14 cm mı baz almamız yeterlimi

Eğer kuru alanda uyuyor ise gündüz ısıtıcı ile aynı mesafede yakarsınız. Normalde gündüz ısıtıcıya göre 1 derece düşük tutarız bu uzun süre kalıp su kaybı yaşamaması içindir. Ama kış ayları geceleri dış ortam ısısı düşüktür bu ısıyı dengeler.

Geri