Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı önerileri

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Şuan elimde kötü bir markanın cam kaplı ısıtıcısı var 50w. Daha iyi bir şey almaya karar verdim. Bana uygun fiyatlı ve elektrik kaçağı vb şeylerden endişelendirmeyecek bir ürün/marka önerir misiniz? Tetra ısıtıcı konusunda nasıldır?

Jbl protemp bu konuda iyi yalnız pahalı olduğu için ömürlük akvaryuma geçince almak iyi olur. Eheim da kalitedir velakin dik konumlandırmalı olması dezavantajdır küçük akvaryumlarda olmaz, sığmaz.

Sağlıklı olan tam batabilen ısıtıcılardır. Ek olarakta kaplumbağalara mukavemeti olan ısıtıcılar olmalılar. Jbl protemp, tetra proline, rubio ve roxin çelik ısıtıcılar tam batar. Bizimkilere dayanıklıdırlar.

Çelikte ben RS electrical kullanmıştım şu an piyasada yok. Roxinde üretimden kaynaklanan kalibrasyon hatalı ürüne denk gelen arkadaş oldu ama rubio çelikte olumsuz bir görüş bildiren olmadı.

Çelikler geç ısınır geç soğur; camlar erken ısınır erken soğur. Çelikler geç soğuduğu için istenilen dereceden bir kademe alta ayarlanır. Tabi her koşulda net veriyi akvaryumdaki derece verecektir. Ayarlama dereceye göre ayarlanır.

Cvp: Isıtıcı önerileri

Jbl protemp, tetra proline, rubio ve roxin
Bunlardan hangisini almamı önerirsin?

Tetranın şu anki fiyatını bilmiyorum bu plastik. Bir dönem plakalarında oksitlenmeye bağlı şikayet vardı son dönemlerde bu sıkıntı ortadan kalktı sanırım. Jbl dediğim gibi pahalı ama mali sıkıntı taşımıyorsan bu ilk düşüneceğin. Ama normal birşey alayım dersen rubio çelik ısıtıcıyı öneririm.

mailto:/evcil-hayvan/jbl-pro-temp-akvaryum-isiticisi-100-watt-229019257
Bunu düşünüyorum dışı ne bunun?

Plastik kaplaması var. Ürün açıklaması yazısına basarsan özellikleri çıkıyor.

Bunu aldım bu tam batmıyor sanırım. Akvaryum yüksekliği 30 cm. Haliyle bunu iptal etmek zorundayım yatan bir ısıtıcı yok mu

İptal de edemiyorum siz tam batar dediniz ama yazan şey su seviyesi yazan yerin dışarda kalacağı yanlış mı anladım

jbl aldıysanız iptal etmeyin tam batabilen bir ısıtıcı olması gerek, eheim dik durması haricinde kullanıcıya kalibrasyon işi yaptırdığı için sıkıntılı olabiliyor bazen, proline da bu arada çelik dışında kaplama olarak plastiğimsi bişi var, ayrıca sera tam batan ve yine jbl gibi pahalı bir ısıtıcı ayrıca sera ve proline diğer ısıtıcılara göre daha kısa boylu olmaları bence ayrı bir avantajları, birde aquel diye bir markanın ( sanırım çek malı ) proline benzeri ısıtıcıları var onunda en yüksek 150 wattlığını gördüm fiyalarıda biraz yüksek.

Isıtıcının üzerinde bulunan ""Water Level"" ibaresinin bulunduğu seviyeye kadar su ayarlanır.
Yazıyor bu da tam batmama anlamında, yanlış mı anlıyorum

jbl de bariz bir şekilde çevirim hataları olabiliyor internet üzerinden ana sayfasına girerseniz resmen goggle translate üzerinden çevrilmiş gibi olduğunu görebilirsiniz, cem bey de jbl in ısıtıcısını kullanıyor ve tam batan diyorsa tam batıyordur :)

Tam battığına, yan konulabileceğine dair hiçbir yazı yok fiyatı yüksek, emin olarak almak istiyorum

hangi siteden satın aldığınızı bilmiyorum ama kargo size ulaştığında ürünü iade etmek hakkınız var herhangi bir ücret kesintisi olmadan kargoyla geri gönderirsiniz tam batan değilse, tabi ürünü açmamanız suya sokmamanız gerekiyor, dediğim gibi tam batan olması gerek jbl in ısıtıcıları

Gittigidiyor'un hizmetini beğeniyorum ondan almıştım. Ama ürünü iptal ettim araştırıyorum şuan yattığına emin olduğumda tekrar sipariş edeceğim

https://www.jbl.de/?lang=tr&mod=products&func=detail&id=4389#details  kendi sayfasında ürünü bilgileri kısmında;

Güvenli ayarlı ısıtıcı 

Balıkların yanmaması için koruyucu bir sepetin içine oturtulmuştur. Isıtıcı su geçirmez, 100 cm'ye kadar daldırılabilir ve 2 mm kalınlığındaki güvenli kuvars camıyla son derece sağlamdır. Su düzeyi düştüğünde veya ısıtıcı sudan çıkartıldığında termal emniyet şalteri aşırı ısınmayı önlemek için akımı keser. Isıtıcı TÜV sertifikalıdır.

demiş burdan tam batabilen olduğunu söyleyebiliriz 

Kendi sitesinde yazdığına göre sorun yok :)

Bunu dibe yan koyabilirim değil mi

Jbl protempler 1 metre derinliğe kadar batar. Bu anlamda en derine batan ısıtıcıdır.

Water level çizgisi olurda dik konumlandırma yaparsan o çizgi altına inmemen için kısaca iki şekilde de kullanılıyor.

tam batan model olduğu için yan konumlandırabilirsin, hatta daha verimli ısıtma sağlıyacağından yan konumlandırılmalı bence

Teşekkür ediyorum başınızı şişirdim :) bunu alıyorum o zaman

Yatay konumlandırma dikeye göre daha performanslıdır, dibe yakın yatay konumlandırabilirsin.

Geri