Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı ses çıkarıyor (smart)

Atyxah

Gümüş 5 Üye
smart marka 50w ısıtıcı iç filitre bozulmuştu o çalışmayınca sessizlikten sonradan farkettim çalışırken bildiğimiz gıcırdama sesi çıkartıyor bir sıkıntı olur mu ışığı kapanınca ses kesiliyor devreye girince tekrar gıcırdıyor

28 dereceye ayarlı tamamı suyun içerisinde normal ısıtıyor gıcırtı harici normal çalışıyor şuan korktum fişi çektim ne yapayım ?

gıcırdama dediğim tık tık tık tık diye küçük küçük çok az ve sürekli sesler çıkarıyor gıcırdama gibi geliyor

Bu smart markada klasik sorun. En alt seviye ısıtıcı. Lehim atmış olabilir. Tellerde korlaşma da varsa hava girmiştir. O zaman sakıncalıdır. Kullanırsanız üst plastik kısmı su dışında dursun. Ama değişseniz daha iyi olur. Bunlar basit cam tüpe sahip. Dayanımlı değil.

Yeni alırsanız 100 watt alın. İleri dönük kullanırsınız. Geçen gün bir arkadaş için baktım. Tetra ht ısıtıcılar, kalitesine göre uygun fiyatlı. 100 litre üstü suyu ısıtabiliyor tam batabiliyor.

Bu smart markada klasik sorun. En alt seviye ısıtıcı. Lehim atmış olabilir. Tellerde korlaşma da varsa hava girmiştir. O zaman sakıncalıdır. Kullanırsanız üst plastik kısmı su dışında dursun. Ama değişseniz daha iyi olur. Bunlar basit cam tüpe sahip. Dayanımlı değil.

Yeni alırsanız 100 watt alın. İleri dönük kullanırsınız. Geçen gün bir arkadaş için baktım. Tetra ht ısıtıcılar, kalitesine göre uygun fiyatlı. 100 litre üstü suyu ısıtabiliyor tam batabiliyor.
şu an için motor da bozuldu yeni yem aldım ısıtıcı alamayacağım hemen

o zaman üstünü su üzerine çıkarıp kullanmaya devam ediyorum

alttaki rezistansı da zaten oksitlenmiş gibi aldığımdan beri biraz renk değiştirdi kış aylarındayız da hayvan hasta olacak su soğuk

Hocam bir de filitre önerir misiniz akvaryum galiba 30litre

Hocam bu çok garip bir hâl almaya başladı daha yeni sanki fan sesi çıkardı gibi oldu bir şarkı söylemediği kaldı yani çok garip bir ses çıkardı sanki elektrkli süpürge gibi ne yapayım hepten mi çıkarayım hayvana zarar verir mi yanarsa felan

Hocam gece gece galiba kafam gitmiş yanlış sesler duymuşum bilmiyorum ama taktım şuan paranoyak oldum şu ısıtıcı yüzünden

Eğer paslanma gördüyseniz içine su almıştır. Korlaşma görürseniz kullanmayın iç ısı artacağı için camın tavını bozar. Üst kısım dışarıda kullanabilirsiniz.

Akvaryumun ölçüsü ve su yüksekliği nedir?

48.5 uzunluk 17 eni 22cm de su yüksekliği yani 28 litre düz 30lt diyelim akvaryuma

ısıtıcı ve filitre önerebilir misiniz bu akvaryum için

• Beğen
Tepkiler: cem
Sunsun hj752 alın. Yatayda kullanabilirsiniz.

Isıtıcı olarak ileri dönük tetra ht 100 watt alın. 150 litre akvaryuma kadar kapasitesi var.

Geri