Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı ve Filtre

Kapluştron

SKF Delisi
Merhaba :)

Arkadaşımın 10 litrelik bir akvaryumu var ve japon balığı bakıyor. 10 litrelik akvaryuma uyacak filtre ve ısıtıcı tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Şimdiden ilginiz için teşekkürler :)

Cvp: Isıtıcı ve Filtre

Kapluştron' Alıntı:
Merhaba :)

Arkadaşımın 10 litrelik bir akvaryumu var ve japon balığı bakıyor. 10 litrelik akvaryuma uyacak filtre ve ısıtıcı tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Şimdiden ilginiz için teşekkürler :)

Filtre
-Tetra IN plus 300
-Tetra EasyCrystal Filter 250
-JBL ProCristal i30
-Dophin KF-150
-Hailea BT200
-Hydor Pico
-Sun Sun Jialu HJ 111B
Isıtıcı
-Tetra Heater 50 ProLine
-JBL ProTemp S 25
-Eheim thermocontrol 25

Akvaryum ebatları ile uyumlu 25-50 Watt gücündeki ısıtıcılar ve 2-5 Watt gücünde 150-200 litre/saat debisi olan iç filtreler tercih edilebilir.

O akvaryuma 25 wattlık ısıtıcı yeterli. Filtrede ise 5-6 watt yalnız filtrenin hava kabarcığı çıkaran modeli olmalı. Su çıkış kısmının kenarında serum hortumu girecek yer olacak. Eğer bu ebatta bulamazsa Normal iç filtre yanında bir tane hava motoru ve hava taşı alıp tabandan hava kabarcığı çıkacak şekilde yerleştirmeli. Öyle fazla pahalı ürünlere girmesin. Sonuçta balıklar ekipmanlara bizimkiler gibi dalaşmıyorlar.

Biraz daha akvaryumu büyütürse iyi olur aslında japonlar el kadar oluyor.

Böylece ona göre ekipman alıp zarar etmemiş olur.

Cvp: Isıtıcı ve Filtre

11 aylik Eheim Thermo Control 200 Watt fotosunu ekliyorum. Su almis degil mi? Min cizgi uzeri su disindaydi.Sadece bir kac kez vantuzlari dandik oldugu icin suya dusmustu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200213-171834.png
    Screenshot_20200213-171834.png
    329.6 KB · Görüntüleme: 18
Sadece o kısımda var başka bir su birikmesi yok ise vantuzları yenileyip kullanabilirsin. Su min. level altına inmesin, su tepeden girdiyse buhar olarak yine oradan çıkar.

Tellerde korlaşma olmadığı sürece kullan. Teller korlaşırsa içinde hava yoğunluğu artmış demektir. O zaman çıkarırsın.

Isitici bende degildi.1 hafta onceki fotograf bu. Suan isiticiya bakiyorum, tamamen gitmis o kisim.

Nasil olabilir ki calismadan?

Tüpün içine dağılmıştır. Bazı ısıtıcılarda içine bir parça cam elyafı da koyuyorlar varsa o da emmiş olabilir.

Suan akvaryuma Jbl300 aldim. Bu Eheim 'de sikinti yasarken, gecici olarak Jbl50 yi takmistim. Onu cikardigimda da noktalar buldum. Ama 1 saatte kurudu.

Yani o da mi su aldi?

Hersey su mu almaya basladi artik ben anlamadim ki..

Tapası kuruyup yalıtkanlaşırsa nem hava alır.

Ama daha cok yeniler. Eheim 11 aylik. Jbl ise karantina kabi icindi, 1 ay kullanmamisimdir.

Yani garantisi varken de degistirme, yine aynisi mi olacak demek istiyorsun?

Geri