Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcılı gece lambası önerisi

yosuntosun

SKF Delisi
Geceleri kuru alanı sıcak tutmak icin 25 30 w lık bir ampul arıyorum exo terranın night glo serisine baktım ama bütçemi aşıyor. Mavi renkte halojen lamba nerede bulabilirim

40 watt filamanlı armut ampul alacaksınız. Piyasada fazla bulunmuyor üretimleri durdu.

Hayvan hasta mıydı. Normalde suda uyuması lazım. Suda duracağı tünek vs. var mı?

40 watt filamanlı armut ampul alacaksınız. Piyasada fazla bulunmuyor üretimleri durdu.

Hayvan hasta mıydı. Normalde suda uyuması lazım. Suda duracağı tünek vs. var mı?
Hocam hayvanda hastalık belirtisi yok hep suda uyuyor ama geceleri özellikle kışın soguk olacagından kuru alana cıkarsa üşütmesin diye gece lambası alacagım aynı zamanda gece önünü görsün hayvan. Birde gündüzleri 40w kullanıyorum gece 20 25w kullansam ne kadar ısı verir ideal midir gece sıcaklıgı için

40 watt altı ısı fayda etmez. Sabaha doğru ortam en soğuk zamandır. Bulursanız yedekli alın. Hayvan hastalanırsa halsizlikten kuru alanda uyuyacaktır.

Gece loşluk için sokak lambası ışığı gelmiyorsa sensörlü led gece lambası alıp odada herhangi bir prize takın göreceği kadar aydınlatır.

Hocam 40 watt bu olur mu ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230608_124808_Trendyol.jpg
    Screenshot_20230608_124808_Trendyol.jpg
    535.2 KB · Görüntüleme: 12
Geceleri kuru alanı sıcak tutmak icin 25 30 w lık bir ampul arıyorum exo terranın night glo serisine baktım ama bütçemi aşıyor. Mavi renkte halojen lamba nerede bulabilirim
Aynı mantıkla ben de kırmızısını alıp gece lambasına takmıştım, bunu da bi hırdavatçıda buldum bulması zor biraz bunun da karton kutusu olmadığı için markasını bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20230608_151326.jpg
    IMG_20230608_151326.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 6
Kırmızı iş görmez filamanlı hayvan ufak diye hatırlıyorum ona olur. Yalnız 34 lirada çok yüksek.

Memnun musunuz? Sürekli kullanım için ben de değiştireceğim, attığınızı almayı düşünüyorum
Ben sürekli kullanıyorum sabahtan akşama kadar açık verdiği sıcaklık yeterli. 25cm üstünde konumlanacaksa 52W daha uygun olur. Önemli olan hayvanın esintide kalmaması ben 23cm mesafede 40W kullaniyorum. Kuru alanin etrafını kapattim esinti vurmaması için.

Hayvan 8 cm kabuk boyu üstündeyse 40 W olmaz. 52-53 W halojen yada 60 W filamanlı olmalı. Büyük hayvanlar kafasını havaya kaldırdığında 40 W ampule temas edebilir. Diğerlerinde mesafe yukarı çıkacağı için bu olmayacağı gibi daha geniş alanı ısıtır.

Geri