Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcım çalışıyor mu?

baranb

Bronz 3 Üye
merhaba herkese ısıtıcıyı ilk taktığım zaman kırmızı ışığı yandı çalıştığını burdan anladım ama 1-2 gündür o ışık yanmıyor bozuk mu yoksa suyun ısısı yeterli olduğu için mi devreye girmiyor? bunu nasıl anlayacağım

Cvp: ısıtıcım çalışıyor mu?

su gayet güzel ve ılık

O zaman çalışıyordur sudan çok az kısmını uzun süre tutmadan çıkarıp sıcaklık varmı diye tutup bakabilirsin ama uzun tutma çatlar anlayabiliyorsan suyun icindende tutup bbakabilirsin

su sürekli soğuma halindedir oda rüzgar balkon cam gibi etkenlerden dolayı. ısıtıcılar da ısıtıcının gücüne ve su hacmine göre belirli periyotlarla ışığı yanar 2 gündür yanmıyorsa bozuktur kanaatindeyim benim tavsiyem isi bir termometre yardımı ile su sıcaklığını ölçmek

lamba direk sistemle bağlantılı olduğundan ben lamba bozukluğunu düşünmedim sadece lamba bozukluğu olur mu bilmiyorum bu arada akvaryum için vantuzlu termometreler veya yapışkan termometreler var bunları herkese öneririm çünkü ısıtıcılar 1-2 derece (veya daha fazla ) çok ısıtıp su gereğinden fazla ısınabilir veya daha çok soğuk kalabilir en uygunu termometre ile su sıcaklığını takip etmek olur

su içi civalı derece alıp kontrol etmelisin. bu suyun net ısısını verebileceği gibi ısıtıcının kalibrasyon hatası varsa onu da öğrenmene yardımcı olur ve ısıyı ayarlaman gerekir. yaz aylarına girdik oda ve su sıcaksa devreye girmez.

Geri