Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtma lambam sürekli patlıyor

finten

Bronz 3 Üye
Seramik duya 52w ampül taktım yaklaşık iki hafta oldu ve ampül yandı. Geçenlerde de elimde 100w olduğundan onu takmıştım o da yandı. Şu an daha düşük olduğu için 28w taktım ama o da ısı anlamında verimsiz. Neden sürekli patlıyor bunlar bir sebebi var mıdır

Lambanın kaldıracağı bir güç vardır. Bunun üstünde watta sahip ampul takarsanız yanar. Lamba max 40 watt kaldırıyor olmalı.

40 watt akkor filamanlı ampul yada 42 W halojen armut ampul alacaksınız.

Çanak ucunda iç kısmında kaç watt kaldırdığına dair bir etiket var mı yada kutusunda yazıyor mu?

Yeni nesil lambalarda max 25 watt olanda var.

Lambanın kaldıracağı bir güç vardır. Bunun üstünde watta sahip ampul takarsanız yanar. Lamba max 40 watt kaldırıyor olmalı.

40 watt akkor filamanlı ampul yada 42 W halojen armut ampul alacaksınız.

Çanak ucunda iç kısmında kaç watt kaldırdığına dair bir etiket var mı yada kutusunda yazıyor mu?

Yeni nesil lambalarda max 25 watt olanda var.
Babam elektrikçi getirip bir duy taktı içine ama nedir kimdir bilmiyorum. İşin ilginci takar takmaz yakmıyor iki hafta kullanıyorum aniden kesiliyor. Bu sefer de kesilirse 42ye geçeceğim dediğiniz gibi

Bir anda olmayabilir aynı hatta birden fazla ekipman varsa özellikle su ısıtıcı bu voltajı düşürebilir.

Elektrikçi kabloyu değişmedi mi? İnce ise düşük wattlıdır. Bunlar ince olmakla birlikte 1,5 metre yada daha kısa olur.

Bir anda olmayabilir aynı hatta birden fazla ekipman varsa özellikle su ısıtıcı bu voltajı düşürebilir.

Elektrikçi kabloyu değişmedi mi? İnce ise düşük wattlıdır. Bunlar ince olmakla birlikte 1,5 metre yada daha kısa olur.
Muhtemelen dediğiniz gibi hattan kaynaklı çünkü aynı hatta akvaryum lambam ve filtesi de dahil olmak üzere yaklaşık 6 adet fiş takılı.

Geri