Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Turtle Adult Nature yem

yosuntosun

Bordo Bereli

Kaplumbagamı bitkisel içerikli yemlerlede besleyecegim icin Sera Turtle Adult Nature yemi almayı düşünüyorum. İçeriğinde ıspanak oldugu yazıyor ıspanak için zararlı oldugu söylenmiş sizce bu yemi almalı mıyım.​

o kadar çok konuya bakıyorum ki kimin hangi konuyu açtığını hatırlamıyorum dostum

Bitkisel içerikli yem için genelde Tetra Reptomin öneriyoruz. Sera adult nature yeni çıkmış sanırım daha önce görmemiştim. Yetişkin su kaplumbağaları için uygun bir yem olduğu söyleniyor ama sizin kaplumbağanız 13cm kabuk boyundaymış eğer sert bir yemse yiyemeyebilir.

5 yaşındaki bir kaplumbağanın kabuk boyunun 13cm olması normal değil. Normal şartlarda kabuk boyu 20cm'i çoktan geçmeliydi. Akvaryum boyutunuz nedir?

Biz tek çeşit yemlemeyi de önermiyoruz. Sera Carnivor, Tetra Reptomin ve Jbl Energil veya Jbl Energil yerine Sera Raffy Royal kullanabilirsiniz. Bu üç yem kaplumbağanızın gelişiminde katkı sağlayacaktır ve olmazsa olmaz besin kaynaklarıdır.

Beslenme hakkında daha fazla bilgi için bu konuyu inceleyebilirsiniz:

Diğer konunuzu da sildim. Aynı içeriğe sahip konu açmamaya çalışalım.

Bitkisel içerikli yem için genelde Tetra Reptomin öneriyoruz. Sera adult nature yeni çıkmış sanırım daha önce görmemiştim. Yetişkin su kaplumbağaları için uygun bir yem olduğu söyleniyor ama sizin kaplumbağanız 13cm kabuk boyundaymış eğer sert bir yemse yiyemeyebilir.

5 yaşındaki bir kaplumbağanın kabuk boyunun 13cm olması normal değil. Normal şartlarda kabuk boyu 20cm'i çoktan geçmeliydi. Akvaryum boyutunuz nedir?

Biz tek çeşit yemlemeyi de önermiyoruz. Sera Carnivor, Tetra Reptomin ve Jbl Energil veya Jbl Energil yerine Sera Raffy Royal kullanabilirsiniz. Bu üç yem kaplumbağanızın gelişiminde katkı sağlayacaktır ve olmazsa olmaz besin kaynaklarıdır.

Beslenme hakkında daha fazla bilgi için bu konuyu inceleyebilirsiniz:

kaplumbağa 1 senedir bende 40x30 akvaryum var daha buyuk bir akvaryuma geçeceğim ben almadan önce plastik kapta yaşıyordu ve herhangi bir uv lamba yada kalsiyum destegi olmadan tek cesit yemle bakilmis ben suan gammarus, stick yem, karides ve balikla besliyorum

Sera'nın sitesinde de içerisinde ıspanak olduğu yazılmış. Ispanak su kaplumbağaları için zararlıdır. Siz benim tavsiye ettiğim tetra reptomini alabilirsiniz bitkisel besleme için.

Bu konuda su kaplumbağasına hangi yiyeceklerin zararlı olup olmadıkları verilmiş inceleyebilirsiniz.

Bitkisel yem alana kadar kaplumbağaya marul veya salatalığın kabuğunu verebilirsiniz

Sera yem almayın. Bozdular hayvanların çoğu yemleri yemiyor. Tetra reptomin yada bir tık kalite düşüklüğü ile ahm turtle sticks alın.

Sera yem almayın. Bozdular hayvanların çoğu yemleri yemiyor. Tetra reptomin yada bir tık kalite düşüklüğü ile ahm turtle sticks alın.
hocam ahm hayatımda gördüğüm en kalitesiz yem vitamini çekmiyor ve cok sert hayvan yemekte zorluk cekiyor aynı fiyata artakua marka yem alıyorum cok daha kaliteli ve kaplumbaga cok seviyor

O zaman o yem yada repto al. Arkadaşlar hayvanların yediğini söylediği için öneriyorum bende.

Karışık yem olarak dajana turtle sticks var. Tropical biorept W yemi de alabilirsiniz. Bu mineral bitkisel her özelliği olan bir yem ki mecburi alınacaklardan.

Geri