Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İşte Turtaa

NicoLé - PCD

Bronz 3 Üye
Biraz bulanık ama:D
Burda yakın çekim yaptık. :D
mailto:/img440/838/uyuyuyuyv5.png
Burda kamerama bakıyodu :p
mailto:/img406/680/kafashe9.png
Burda çok tatlı :D(her zaman tatlı ama)
mailto:/img225/350/kaplumbaaammmbz1.png
Adı Turta
Söylemiş olıyım erkek :cool:

:D
Öleir..
Şuanda kapta yani bildiğimiz yuvada besliyorum ama inşallah kurban bayramından sonra ona akvaryum almayı düşünüyorum :p...
Aldığım yerede fiyatlarını yarın sorucam..
Malum ken paramla almak zorunda olduğum için:D

Almadan 2 gün önce herşeye baktım...
Bilgilerin %80 ini biliyourm babamdan eğer para alabilirsem haftada 5 10 ytl ona alıcam akvaryum..
Onun sağlığı çok önemli :(

cinsiyeti bu kadar küçükken kesin olarak belli olmaz : ) evet çok şekermiş. en yakın zamanda paludaryumunu kurmanız dilegiyle ; )

LEGENDGRL90' Alıntı:
akvaryum şart kesin al onun saglıgını düşünüyorsan eger....:Syoksa hastalanabilir kışda geliyor ısıtıcı şart filtre de sart off keşke almadan önce sitedeki herseyi okusaydın:(inş ona bakmaya gücün yeter...

hiç güzel kelime diil bunlar ya inş. gücün yeter akvaryum şart ısıtıcı şart kesin al heee
ya offf keşke almadan önce okusaydın herşeyi

tmm doğru şeyleri söylüyo olabilirsin tmm ısıtıcı ihtiyaçları olabilir
ister alır ister almaz o doğru bilgilerin ne olduğunu biliyo zaten

korkarım uyuyamıyosundurda acaba ıstıcı aldımı
dert ediyosanız siz alıp yollayın

şimdi ben bunları tek burda yazan için söylemedim çok rastlıyorum bunun gibi yazılara ondan

burda amaç insanları bilgilendirmek ve doğru her neyse onu yapmalarını sağlamak diye anlamıştım ben.
mesela ilk olarak doğru, hiç kaplumbağa almamak ve başka birine de aldırmamak. neden; hızlı döngüde ve çirkin bir ticaret. neden; ticarette amaç mümkün olduğu kadar çok kaplumbağanın küçükken ölmesi ve yenilerinin satılması;korku filmi gibi!
şimdi hal böyleyken burda bazi insanlar birbirlerine dürüst davranıyor ve içten bir şekilde konuşuyorlar.sizin sorununuz nedir ben anlayamadım?
ilk katıldığım zaman bu tarz negatif konuşmalar bana da garip gelmiş,hatta bu kadar da sert olmayın nasıl olsa alınmış artık o kaplumbağa diye düşünüp ona göre de birşeyler yazmıştım.ama benim tepki gösterdiğim sertlikle yukarıdaki yazının hiçbir alakası yok!

yani demem o ki; o samimi arkadaşça dileklerin altına bu yorum haksızdır;belki başka konularda doğrudur dediğiniz gibi,ama o zaman oralarda konu edilmelidir.
kimse kusura bakmasın,ben de kendimi tutamam da ondan..

LEGENDGRL90' Alıntı:
leonardo' Alıntı:
LEGENDGRL90' Alıntı:
akvaryum şart kesin al onun saglıgını düşünüyorsan eger....:Syoksa hastalanabilir kışda geliyor ısıtıcı şart filtre de sart off keşke almadan önce sitedeki herseyi okusaydın:(inş ona bakmaya gücün yeter...

hiç güzel kelime diil bunlar ya inş. gücün yeter akvaryum şart ısıtıcı şart kesin al heee
ya offf keşke almadan önce okusaydın herşeyi

tmm doğru şeyleri söylüyo olabilirsin tmm ısıtıcı ihtiyaçları olabilir
ister alır ister almaz o doğru bilgilerin ne olduğunu biliyo zaten

korkarım uyuyamıyosundurda acaba ıstıcı aldımı
dert ediyosanız siz alıp yollayın

şimdi ben bunları tek burda yazan için söylemedim çok rastlıyorum bunun gibi yazılara ondan
sehran canım teşekkürediyorum ben onları samimilikle yazdıgım için..evet uyuyamıyorum emin olabilirsin eger ki bana öyle birsey arz ederse kardeşime feda olsun dünyalık dünyada kalır..eger zaten yazdıgım arkadaş rahatsız olsa idi bana nasıl konuşuyorsun derdi bu sana düşmez dediğim kişiye düşer,hem siz dogru söylediğim seyleri eleştirme hakkını nerde buluyorsunuz siz kimsiniz ki,dogru olun ve dogru konuşun işi sabtırmaya gerek yok güzel gören güzel düşünür bunu da unutmayın eger bir tartışılcak eleştiri olursa sitede 3.uyarıda sizi siteden atarız.bu 1.uyarıydı birdaha olmazsa hem sizin hem de site sakinleri tarafın dan iyi olcak..iyi günler dilerimm...

Kırmızı yazdığım yere ve diğerlerinide katılıyorum.
Çünkü bu lafta kötü bir cümle dahi yok!!
Demek siz yanlış bir anlama çekmişsiniz..

Leonardo siteden atıldı.
Söyleyeceklerim var Legendrgl,MSN ye gir lütfen bir ara siteyle ilgili.

Turtaa harika duruyor.

Bazı şeyler zaman içinde oluyor kuşkusuz. Bir kaplumbağaya ilk başta 5-10 liraya sahip olunabiliyor ve pet-shop çalışanları onları satarlarken çok özen gerektirdiğini söylemeden bir anlamda bizlerin iradelerini bozuyorlar. Zaman içinde olabildiğince en iyisini yapacağınızı tahmin ediyorum. Bu hem sizin mutluluğunuzu arttıracak hemde Turtaa'nın sizlerde inşaallah sağlıklı ve mutlu bir hayat süreceksiniz.

Söylediklerinize katılıyorum ve teşekkür ediyorum.

Şu anda her ne kadar suyu soğuk olsada sıcak bir suda gibi sürekli hareketli:'(
Bu beni azda olsa neşelendiriyor.
Dedemlerin orda daha ucuz akvaryumcu varmış. Dedemin eskiden çok büyük bi akvaryumu vardı.10 YTL ye almış.
Bayrama dedemle gidip ordan akvaryum(Paludaryum) alıcam.
Suyunu ısıtmıştım geçen gün sonra salona getirdim su birazcık soumuştuda baktım Turta yemini yiyiyor.
Çok sevinmiştim yemesine.
İlk ısıtıcıdan başlıycam hemen paludaryumunu alamasamda..
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.
Elimden geldiğince iyi bakıyorum Turta ve Zeytin'E..
Artık paludaryuma koyunca bol bol fotoğraf koyarım.
Kamera alabilirsem tabiikide.

NicoLé - PCD' Alıntı:
Söylediklerinize katılıyorum ve teşekkür ediyorum.

Şu anda her ne kadar suyu soğuk olsada sıcak bir suda gibi sürekli hareketli:'(
Bu beni azda olsa neşelendiriyor.
Dedemlerin orda daha ucuz akvaryumcu varmış. Dedemin eskiden çok büyük bi akvaryumu vardı.10 YTL ye almış.
Bayrama dedemle gidip ordan akvaryum(Paludaryum) alıcam.
Suyunu ısıtmıştım geçen gün sonra salona getirdim su birazcık soumuştuda baktım Turta yemini yiyiyor.
Çok sevinmiştim yemesine.
İlk ısıtıcıdan başlıycam hemen paludaryumunu alamasamda..
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.
Elimden geldiğince iyi bakıyorum Turta ve Zeytin'E..
Artık paludaryuma koyunca bol bol fotoğraf koyarım.
Kamera alabilirsem tabiikide.

Ani su ısındaki değişikliklerden çabuk etkileniyorlar o nedenle ısıtıcı alana kadar oda sıcaklığında tutmanızda fayda var. Yakında kış uykusuna yatma hazırlıklarına başlayabilir. Kritik zamanlardasınız

Geri