Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İyi bir ısıtıcıya ihtiyacım var.

Mertos

Bronz 5 Üye
Merhaba millet!!!
Ben yarın kalumbağa alacağım için bir ısıtıcıya ihtiyacım var.
Fiyatı 80TLyi geçmeyek bir şeyler önerebilirmisiniz^^
Lütfen link olarak koyun.
Şimdiden herkese teşekkürler:smile:

Cvp: İyi bir ısıtıcıya ihtiyacım var.

suyun litresi yada akvaryumun en, boy, yükseklik ölçüsü nedir.

Daha yok:ashamed0006:

Akvaryum hacmine göre ısıtıcı gücü belirlenmelidir. Bu sebeple önce akvaryum alınıp yada belirlenip hacmi ne ise buna uygun ısıtıcı temin edilmesi gerekiyor. Burada bir çok marka ve güçte ısıtıcılar mevcut.

mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=243

Ben Eheim ve Tetra kullanıyorum. Gayet memnunum. Cem JBL ısıtıcı aldı, oda çok memnun. Zaten bu üç marka en iyileri diyebiliriz. Ehem artısı kırılıp çatlarsa elektriği keserek suya akım vermesini engelliyor.

bence kaplumbağalar dursun önce ekipmanı tamamla. bir de onların sıkıntısı stresi olmasın.

Emre abi ben 200w sera ısıtıcı kullanıyorum koruması falan var sera iyimidir kırılırsa suya elektrik verirmi bilgin varsa yardımcı olurmusun ??

Alper Sera da iyi bir marka. Isıtıcıda nasıl bilemem ama kalitesiz ürün yapacağını sanmam. Ancak kırıldımı elektriği kesen tek marka Eheim.

Ben Tetra da kullanıyorum. Buda kaliteli bir ısıtıcı ama kırıldımı elektriği kesmiyor malesef.

otuz.com dan bakabilirsin
mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9172&products_id=313946
mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9172&products_id=313952
mailto:/otuzcom-istclar-c-9420_9348.html
:33::133::148:

zaten koruması var :smile:

Doğru Sera ve JBL korumalı üretiyor. Tam kaplumbağa akvaryumlarına göre. Bu koruma bölgesinde pislik toplanması fazla olmuyor mu Alper? Ben bundan çekinerek düşünmemiştim bunları.

alacaksanız ya eheim alın ya da tetratec. eheim ve tetra'nın olmadığı yerde jbl yi tercih edebilirsiniz. Sera ise iyi bir marka fakat ne tetra'dan daha iyi ne de eheimden, yine de onlardan daha pahalı, ilk tercih olabilecek bir ürün değil. Ucuz ürün seçerken de şunu aklınızda tutun, 100w roxin ile 100w eheim aynı değildir, malzeme kalitesi arasındaki fark hem sağlamlığı hemde elektrik tasarrufunu getirir.

alper sera pek hoşuma gitmedi açıkçası; kaliteliliğine kaliteli ama batan tiplerden değil tepesi su üstünde kalanlardan. satan sitenin açıklaması böyle. alttaki yazıyı ortaya yazdım bilgi olsun diye.

batan tipler her zaman iyidir. her şekilde konumlandırma yapabilirsiniz. öbür tip alırsanız su azaldı mı, birşey oldu mu endişeniz olmaz. patladı çatladı derdim olmasın, yüksek dayanım ve hesaplı olsun diyorsanız. "roxin çelikler" veya "rs electrical çelikler" uygun. eheim'da galiba batmıyordu. kaliteli, batan ve az elektrik yakıp çok ısı veren birşey olsun derseniz jbl protemp öneririm. dış kısmında plastik koruyucu olması (yatay konumlandırmada hayvanlar üstüne tutunursa yanmamaları için güzel birşey) dışında cam tüpün kalın ve quartz olmasıda cabası.

benim eski ısıtıcı "rs electric" (alttaki) bundan hiçbir sorunum olmadı. sitesinde tercümeyi kim yapmışsa açıklamasında batmaz demiş ama komple batıyor. aslında bir çok ısıtıcının tercümesini yanlış yapıyorlar ya. otuz.com'a üye olan varsa bunu düzelttirsin. ben üyelik istemediğim için uyarı yazamıyorum.

mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=313884

Cem, jbl ısıtıcı bir süre geçtikten sonra bu koruyucu arasında veya üzerinde pislik topluyor mu değerlendirir misin? Bu konuda nasıl merak ediyorum.

onu daha kullanmadım ama çelik ısıtıcı üzerinde yosun başlangıcı gibi ince bir kaplama oluyor ama yeşil değil kahverengiye çalıyor. onda haydi haydi olacaktır. su değişiminde üstünü elimle temizliyorum. tabi ısıtma tarafında sıcaktan dolayı birşey olmuyor arka kısımda. belkide su değişiminde havalanan kirler yapışıyordur.

Bu yeni ısıtıcıyı kullanınca daha çok kirlenme olabilir. Plastik girinti çıkıntılar buna sebep olabilir. İlerde değerlendirip paylaşırsan alacaklar için faydalı olur.

hiç bir pislik birikimi yok,zaten her pislikle çöpçü,lepistes ve kılıçkuyruk ilgileniyor yere batan kaplumbağa dışkısını bile yiyorlar,filtrenin çekmesine yardımcı oluyorlar :D ,koruması olduğumdan içim rahat ve Murtaza geceleri ısıtıcıya tutunup uyuyor :133:

Senin balıklar yardımcı oluyor Alper ama bakalım balık olmayan akvaryumda bu koruyucu çabuk kirleniyor mu :) Cem gene o duruma bir bakar zaten ileride.

yanız balıklar açısından bir sakınca var kaplumbağalar dışkı yollu salmonella bakterisini de bırakıyorlar. bu zararlı olabilir balıklara. durumu takip etmek lazım.

Cvp: RE: İyi bir ısıtıcıya ihtiyacım var.

AEK' Alıntı:
Cem, jbl ısıtıcı bir süre geçtikten sonra bu koruyucu arasında veya üzerinde pislik topluyor mu değerlendirir misin? Bu konuda nasıl merak ediyorum.

JBL'yi yaklaşık bir aydır kullanıyorum, akvaryuma yerleştirdikten sonra hiç dokunmadım. Koruma kısmında pislik birikmesi çok çok az da olsa var. Gerçi pislik mi yoksa alg mi tam bilemiyorum, ama kahverengi çok ince bir tabaka halinde koruyucu aralarında. 2-3 ayda bir koruma çıkartılıp tazyikli su altında temizlense cillop gibi olur yeniden.

Vantuzlarda olan durum o zaman. Aşırı bir durum yoksa sorun olmaz.

Geri