Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

izmirde bir çay bahçesine bırakılan kaplumbağlar

murat yazıcı

Bronz 2 Üye
izmir e bir dostumun yanına gitdim ve benim su kaplumbağı beslediğimi bilen arkadaşım beni bir çay bahcesine götürdü. üzeri acık bir yer kapalı bir ortam değil yuvarlak bir şekilde kafenin etrafında ufak bir su kanalı cevreliyor ve sonra da ufak bir değirmen le birleşiyor tabi bunlar süs amaçlı. garsonla konuştum ve cevredeki insanların bakamadığı kaplumbağları oraya bıraktığını öğrendim kaplumbağlar gayet sağlıklı görünüyordu ve baya baya büyüktüler. ilkez o kadar büyük bir kırmızı yanak gördüm. kaçtane olduklarını garsonlarda bilmiyor. abi cok sevdiysen al istediğin kadar dediler ama benim onlar kadar büyük kaplumbağ bakıcak sistemim yok. hallerinden de memnun gibiydiler. fakat anlamadığım şey kışın ne yapıyor bu hayvanlar. yada nasıl hayatda kalıyorlar.

Cvp: izmirde bir çay bahçesine bırakılan kaplumbağlar

murat yazıcı' Alıntı:
izmir e bir dostumun yanına gitdim ve benim su kaplumbağı beslediğimi bilen arkadaşım beni bir çay bahcesine götürdü. üzeri acık bir yer kapalı bir ortam değil yuvarlak bir şekilde kafenin etrafında ufak bir su kanalı cevreliyor ve sonra da ufak bir değirmen le birleşiyor tabi bunlar süs amaçlı. garsonla konuştum ve cevredeki insanların bakamadığı kaplumbağları oraya bıraktığını öğrendim kaplumbağlar gayet sağlıklı görünüyordu ve baya baya büyüktüler. ilkez o kadar büyük bir kırmızı yanak gördüm. kaçtane olduklarını garsonlarda bilmiyor. abi cok sevdiysen al istediğin kadar dediler ama benim onlar kadar büyük kaplumbağ bakıcak sistemim yok. hallerinden de memnun gibiydiler. fakat anlamadığım şey kışın ne yapıyor bu hayvanlar. yada nasıl hayatda kalıyorlar.

Kış uykusuna yatıyorlardır. Doğadaki yaşam döngüsünde bu şekilde soğuktan korunurlar. Ancak ben genede kayıpların doğadan daha çok olduğunu düşünüyorum.

öyledir mutlaka bayağı büyüklerdi zaten büyük ihtimalle büyükler hayatta kalıyordu küçükler zaten ölüyordur.

İzmir in neresinde acaba :ff:

izmir bornova değirmen cafe.

balçova termalin içinde de var bir sürü.

istanbulda da durum aynı hatta parklardaki süs havuzlarına bile atılan hayvanlar var benim baktıklarımdan bir tanesi parkda bulup aldığım bir kaplumbağa

geçenlerde ankarada biriyle konuşuyordum 10 sene baktığı kaplumbağaları bir kaç sene evvel göle bırakmış. bütün ekipmanları varmış, koşulları iyiymiş ama iş dolayısıyla sürekli şehirdışı seyahatleri ve çocuklarının ilgilenmeyişi sebebiyle bırakmak durumunda kaldığını söyledi. yaşıyorlar mıdır acaba diye sordu. hayvanlar büyük bir şekilde avlanıp idare ederler dedim ama hava şartları ve su kalitesinin ne olduğu belli değil. evdeki steril ortamdan daha beterinde yaşamaya zorlanmışlar. hastalıktan ölmüş olma olasılıkları fazla dedim. üzüldü. insanlar hayvanlara bakıyor bakmasına hatta iyi koşulda ve iyi niyetle de bakıyorlar ama bilgi yoksunluğu bu tip olaylara yol açıyor. elden ne gelir.

Geri