Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Japon baligi beslenmesi

asliaral

Bordo Bereli
Merhaba

Arkadasim tatile giderken Japon baliklarini bana birakti.

4-5 gunde bir suyunu degistir ve yemleri toz haline getirip at dedi.

Ama sabah yemediler.

Dogru mudur bu beslenme sekli?

Cvp: Japon baligi beslenmesi

yemleri tamamıyla toz yapma bulgur tanesi kadar yapabilirsin kabızlık sorunları olabilir bu yüzden yememiş olabilirler varsa evde bezelye haşla 2 tane ufalayıp at kabızlığı varsa çözer yoksa da sıkıntı yaratmaz suyunu komple değiştirme yarısını değiştir ama yine dinlenmiş ve aynı sıcaklıkta olsun balıklar ürkek hayvanlar sık su değişiminde dahi strese girip zamanla ölebiliyorlar akvaryum a geçmesi konusunda arkadaşını uyarırsan sevinirim bir hayvansever olarak 40- 50 lt lik bir akvaryum bu balıklara yeter hava motoru ve iç filtrede alırsa daha sağlıklı yaşarlar nasıl biz fanusta bakmıyorsak balıkta aynı şekilde

Tesekkurler.

Dun gece bana tasidi baliklari bir bardakta(hemen yakinimda oturuyor). Bendeki 10 gun beklemis su ile doldurdum..Demek ki dengeleri bozuldu full yeni su ile.

Arkadasa daha kaplumbaga icin de akvaryum aldiramadik malesef =((

Ben bu fanusta balık besleyenleri anlamıyorum. Hayvan oksijeni sudan alıyor. Adam gibi akvaryum ve techizat alsa su değişimine bu kadar gerek kalmaz. Resmen hayvanlara eziyet. Hayvanlar kafayı çıkarıp dışardan hava almaya çalışıyorlarsa anlaki suda oksijen kalmamış. Balıklar kaplumbağa gibi değil petshopta daha iyi bakılır. Bence hiç söyleme öldüler deyip petshopa ver gitsin.

Yemleri o kadar ufaltmaya gerek yok. Elindeki pul yem sanırım.

Elimdeki pont yem.

Fanus kismina ben de karsiyim. Hatta boyle yasamalarina bile sasiyorum..Sacma sapan birsey. Petshop'larin satis stratejisidir iste ne olacak..

2 baligi olmustu,kedi suyundan icince tahminen.Gitmis yine almis,ben ona kizdim..Bir de hala plastik kapta bir kaplus var

Baliklar arada gelip suyun disindan hava aliyorlar. Suyun etrafi baloncuk dolu. Ya onu aliyorlar yada kendileri yapiyorlar

Cvp: Japon baligi beslenmesi

Kesinlikle katiliyorum cok yem kacirdim oldu deyip petshopa verin yada hatta baliklar oldu petshopa sordum oksijensizlikten gitmistir dedi deyin bu hayvanlar icin hava motoru lazimmis falan da derseniz belki anlarda yenisini almaz

Geri