Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Jbl protemp cizirti

Kacaktospik

Altın 5 Üye
bu gece sessizlikten dolay farkettim, akvaryumda birkaç dakika suren bir cizirti sesi geldi. kalktim baktim, once filtrenin fisini cektim ses devam etti, isiticiyi cekince ses kalmadi. geri taktim suan cizirti sesi yok. ne olmus olabilir? daha alali 1 ay oluyor jbl protemp 150w

Cızırtı tekrarlıyor sürekli fişini çektim

Cızırtı ısıtıcıdan. Elektrik kaçırır gibi saçmasapan bir ses veriyor

Isıtıcı fişteyken de sadece ışığı yandığında bu sesi çıkarıyor. Işık söndüğünde ses kesiliyor

Isıtıcıyı tam batırarak mı kullanıyorsun yoksa dik konumlandırmalı mı ? Dik ise üstteki çizgi altına indin mi hiç ?

Tüp içinde buhar nem oluyor mu ?

Yan tamamen batık kullanıyorum oda arkadaşıma söyledim şimdi ilk geldiğinden beri cızırdıyor dedi

Tüpün yüzeyinde kireç kalıntıları var sadece başka sorun yok

Aldığın yeri arayıp sorunu bildir değişim yapılsın. Faturaları duruyor değil mi ?

Cvp: Jbl protemp cizirti

Kural şöyle der, eğer ki kullanıcı hatası yok ise;
İlk 30 gün içerisinde karşılaşılan bir arıza da birebir değişim, geri kalan iki yıllık süreçte onarım işlemi gerçekleştirilir.
Isıtıcıda onarım yapamayacaklarını varsayarak değiştireceklerdir diye düşünüyorum.

Değişim yapmak ne derece doğru olur bilmiyorum, ısıtıcıyı ne zaman getirirler çünkü bolu -10a kadar soğuyor bu sıralar

Akvaryum malzemelerinin servislerindeki işleyişi çok iyi bilmiyorum ancak bir çok serviste değişim kararının çıkması 20 iş gününe kadar, karar çıktıktan sonra yeni ürünün gelmesi 3 aya kadar sürebiliyor.

Yerinizde olsam, yeni bir ısıtıcı sipariş ettikten sonra servise verirdim.

Biliyorum masraf masraf masraf ancak olası bir kaçak durumu hem sizin için hem de hayvanlar için çok riskli. -10 derece sıcaklıklar da ısıtıcısız olmaz.

Yenisini alın, geldiğinde servise verin. Değişip gelirse sıfır ürün olarak internetten satabilir yada yedek ısıtıcı olarak tutabilirsiniz.

Servis bir gerekçe bulup kullanıcı hatası derse zaten çaresizlik, belki tüketici hakem heyetine vs. başvurulabilir.

Ancak ilk hareket yenisini sipariş etmek olmalı.

Daha bunun taksidini ödüyorum hiçbir şekilde yenisini alamam 1 ay oldu alalı daha

Protempin sloganıydı kaçak durumunda cihazın inaktif olması

Devre kesme olur ama bu cızırtı olmaz. Hani nasıl olur çalışırken tüp hava teması ile karşılaşırsa bir anda ısınacağı için aşırı ısınma olur içte çatçut bir iki ses çıkar ama cızırtı hadisesine denk gelmedim.

Yalnız şu var. Isıtıcı ilk çalışmada olduğundan yüksek elektrik çeker. Aynı hatta çok kablo varsa bundan kaynaklı güç yetmezliği olabilir. Bir de uzatma kablo ile başka bir duvar prizine bağımsız olarak tak. Ses çıkmaz ise sorun budur yine olursa fabrikasyon bir üretim arızasıdır.

Hayvan küçük ısıtıcıyı kıracak boyda değil. Dandik ve ucuz bir ısıtıcı ile bu bekleme süresinde idare edersin.

3lü prizde kullanıyorum, 3lüde sadece filtre ve ısıtıcı var. Gündüzleri de lamba dahil oluyor. 3lüler bundan çok daha fazlasını kaldırıyor. Hepsi toplasak 300W etmiyor kaldıramaması saçma olmaz mı öyleyse

Sen dene bir bina eski yada duvar altı kablolarda mı sıkıntı bakarsın yada çalıştırdığında diğerlerini iptal et bak bakalım. Isıtıcı topraklı değil gerçi.

Güç kaynağı olsa yük üstünde ötmeye başlar. Ama bu da cızırtı yaptırmaz.

satıcı ile değil servis ile muhattap olacaksınız, satıcı ile görüşürseniz oda size ya bunu söyler yada o servise gönderir buda kargo süreleri vs derken değişim sürenizi uzatır. Başka bir markada yaşadığım sıkıntılar üzerine servise götürdüğüm cihazları 15 dakikada servis değişim yapmıştı, jbl in yetkili servisi ankara da olması gerek, elden götürme şansınız varsa servis işlemleri çok daha hızlı gerçekleşeceğini düşünüyorum

bide cızırtı aletin termostatından geliyor olabilir

Isıtıcı yüzeyi tıpkı bir kattle gibi kireçleniyor. Ses de tıpkı kattle'daki gibi. Bu nedenle sık sık temizlemeye başladım artık ses yok. Bu sefer de iç filtre kadar sık temizler oldum ısıtıcıyı. Dandik ısıtıcım 2 hafta durup yine kireçlenmiyordu. Protempte ciddi sıkıntılarım var.

Camı üstündeki koruyucu plastik kiri havalandırdığımızda üstünde pislik tutabiliyor. Kireçlenme malum şebeke suyu kaynaklı Isıtma düzeyi yüksek, ızgaranın yıldız biçimli yapısı normal ısıtıcıya göre daha kuvvetli ısınmasını sağlıyor. Bu da cam yüzeyde buharlaşma gibi katman oluşmasına sebep oluyor olabilir. Alg önleyici ürün kullanmadan evvel benim ısıtıcı da cama yapışan algler sıcaktan pişip zor çıkıyordu.

Isıtıcının tüpünde buhar vardı çalışmayı kesti. Ben de elektrik kaçırır diye çıkardım buhar geçmeye başlayınca taktım, çalıştı. Ne sıkıntısı var su mu geçirdi

Belliki bir sorun var ve ısıtıcı yüksek akım içeren bir parça olduğu için şakaya gelmez. Servis tarafından incelenmeli.

Bir şekilde idareten bir ısıtıcı temin edilip, söz konusu olan jbl servise gönderilmeli.

İlk yorumumu hatırlatıyorum:
Yeni jbl alınıp geldiğinde eskisi servise gönderilmeli.
Servis değiştirirse: değişimden gelen sıfır ürün satılabilir, yedek tutulabilir.
Servis değiştirmezse: zaten yapacak bir şey yok, şu halden iyidir.

Ekonomik olarak mümkün olmadığı söylendi, saygı duyuyorum ancak en azından süper moderatör cem'in de söylediği gibi "dandik ve ucuz bir ısıtıcı almak" idare edecektir. Ekonomik durumu tekrar yoklayıp idareten bir ısıtıcı alınmalı.

Geri