Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Jbl protemp cizirti

Şansına kusurlu mal çıkmış. Şimdilik dik olarak üstü su dışında kullanabilirsin ama jbl'ye gönderip baktır. Gerekirse yeni gönderirler.

Bu süreçte çelik bir ısıtıcı alabilirsin. Jbl ile iletişime geçip durumu anlat. İkinci bir ısıtıcı almak istemediğini şimdilik dik konumlandırarak kullanacağını havalar ısınınca göndersen olur mu diye sor.

Buhar oluştuğuna göre tapasında gevşeklik olabilir yada tapa sertleşmiştir. Bu da ısıtıcının bayağı bir zamandır depoda bekletildiğini akla getiriyor.

Aldığımdan beri rezillikten başka bişey değil. Ne cama tutunması iyi, cızırtısı sesi bir yandan şimdi de su kaçırıyor içine. Daha taksitlerini ödüyorum öğrenciyim ailemden gizli giriyorum borca sürekli şimdi yeni bir ısıtıcı alamam. Akvaryum da çok yüksek değil dik konumlandıramam ne yapcam

Cvp: Jbl protemp cizirti

jbl servisi ile konuşuldu mu? servis git geli sadece kargo işi minimum 2 gün sürer mağduriyet bildirildiyse malının arkasında duran satıcı kendi kusurlu malını tamir etmek vs yerine direk yenisi ile değiştirebiliyor bu durumda şöyle bir yanıt almıştım aynı şekilde kusurlu mal diye geçip kendi ücretlerini iade alabiliyorlarmış ( başka marka-başka bir servis ), cama tutma yosunlanmadan da kaynaklanıyor olabilir veya kutu neme maruz kaldıysa plastik yada silikon elastik özelliğini kaybetmiş olabilir tüm sıkıntıların sebebi bu dahi olabilir

Yosunlanma hiç olmadı güneş görmüyor her hafta da tamamen temizledim akvaryumu diğer her şey hiç oynamazken 4 cm kaplumbağa üstüne çıkınca eğiliyordu ilk günlerde bile, sıkıntısı hiç bitmedi yani

Cvp: Jbl protemp cizirti

yani iç camlar kayganlaşmadıysa öle olması ya cem bey in dediği gibi çok beklemesinden ya da neme maruz kalmasından olabilir, süreçte ucuz ısıtıcı tercih edilecekse aklınızda bulunsun; mailto:/evcil-hayvan/toros-isitici-50-watt-262045613

Ya ucuz bir ısıtıcı alacağım ya da tümden satacağım akvaryumu. 200 lira borç yaptım ve ayı 425 lirayla çıkarmam gerekiyor öğretmen olduğumda sorun olmayacak bu ama 1 sene daha bu maddi koşullardayım

Bu siteden iletişim kur. Herşeyi detayıyla anlat.
https://www.jbl.de/tr/help-desk/servis-mueteri-hizmetleri

Dik konumlandırdım onda da su aldı. İnceledim mantarın camla birleşimindeki lastikten oluyor bence. Tekrar su alınca çıkarttım çıktım petshoptan cam smart marka ısıtıcı almak zorunda kaldım. Bir süre idare eder en azından aklım kalmaz dedim. İletişime hala geçemedim jbl ile bu arada

Türkçe yaz. Sonuçta türkçe açıklama yazmışlar. Türkiyedeki distrübütöre yönlendirirler. Adreste türkiyeyi de yaz. Fiş elinde değil ise mailden alım tarihine bakıp yazarsın.

Yalnız aldığım ucuz ısıtıcının termometresi sıkıntılı. 24 dereceye kadar düşürdüm şimdi akvaryum 28 gösteriyor. İşin tuhaf yani su da soğuk. Hangisi doğrı acaba

Dereceyi ısıtıcıdan en uzak köşeye konumlandırıp 1 saat sonra kontrol et. Doğru ısıyı derece verir.

Uzak noktada zaten. Gece boyunca 24e ayarladığımda termometrede 28 gösterdi. 28 yapınca 32 oluyor. 24de bıraktım

Tamam kalibrasyon hatası var demekki.

Petgarden ile iletisim kurmaliydiniz. Ben bir cok kez sorunsuzca degisim yaptirdim isiticima.

Cizirti bende 4 sene sonra birden basladi. Icine su aldigink farkettim Attim. 4 yillik garantisi bitmisti

Geri