Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabarcıklar

jarti

Gümüş 5 Üye
kaplumbağm bi kaç gündür sürekli kabarcık ve ses çkaryor ağzından sanırım başka bi sorunu yok gbi duruyor yemi iyi yiyor. suyu biraz koyu renkli gibi geliyor bana fakat elimden amelyatlı oldğm için çok fazla ilglenemyorum. bu neden olablr?

Cvp: kabarcıklar

suyunu komple yenile. önce akvaryum suyu ile bir kova veya leğene al. sonra yeni koyduğun suyu ısısı dengeye gelecek şekilde bekle. sonra hayvanı al. su ısısı 28 derece olsun kuru alan ısısını da 32-33 gibi yap hayvan üşütmüş. iş ciddiye gelmeden önlem almakta fayda var. sera reptilin vitamin de alıp hergün bir yeme bir damla olacak şekilde ver. bunu bir hafta uygula. bulunduğu ortamda pencere açılmasın cereyanda kalmasın hayvan. yoksa durum akciğer enfeksiyonuna doğru ilerler. geçmiş olsun.

bişe daha sorablrmyim ısıtıcı 15 w dyor akvaryumda tahmnmce 20 litre kadar su var. ısıtıcı yeterli mi? kuru alanmda ışık yok. tortvit vitaminimz var bu olur mu? derecemde yok. evden pek çkamıyorum bu aralar ne yazıkki. tortvit işimizi görür mü?

reptilin kadar kaliteli olmasa da tortivit işini görür. derece alman şart. suya göre ısıtıcı küçük olduğu için zorlanacaktır. ayrıca üstündeki ısı değeri ile suyun ısısı bir olmayabilir. bu akvaryumu yakın zamanda değişmen gerekli buna göre uygun bir değerde ısıtıcı alman iyi olur. mesela 100 lt'ye 100 w gibi. yalnız bu ısıtıcı için derece önemli şimdiki su için daha düşük bir ısıda çalıştıracaksın. ısı ayarı için şart.

kuru alan için lamba hemen edinmen gereken şey. yoksa hayvanın düzelme imkanı olmaz. normal ampulle (40 veya 60 w) dahi çalışacak bir lamba edin. bu deveboynu veya kıskaçlı olabilir. ampulde ankarada olduğuna göre cepa bauhausta veya baumaxxta satılan ecolite marka 52 w buzlu camı olan ampulden alabilirsin. kısacası yarın çıkıp veya evden birisi de olur. bunları bir an evvel alman lazım. yoksa iş işten geçecek.

bu arada kaplumbağa için geçmiş olsun demiştim, seni unuttum. sana da geçmiş olsun tez zamanda sağlığına kavuşursun inşallah.

Geçmiş olsun. Cem' in dediklerini yapmanız gerekiyor. Isı değerleri uygun olmazsa toparlama şansı olmaz. Bence o ısıtıcı bir gün dayanamayacaktır. Riskli bir durum. Sistem değişikliği en kısa zamanda olmalıki hayvan daha rahat bir yere geçsin.

Yanliz eger baska bir sorun yoksa bu sekilde.oyun da oynuyorlar bazen agizlarindan ses ve baloncuk cikarip yemeye calisiyorlar vb.

Geri