Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğunda beyaz lekeler var

Esmylmz

Bronz 2 Üye
IMG_20240414_113305.jpg

Su dışında resmini çekin. Yine de gördüğüm kadarıyla açılmış eski plaka parçalarının matlık vermesi gibi duruyor.

Hayvanlar güzel gözüküyor. Öndekinin kafası içeride diğerinin kafa üstünde kırmızı desen var. Bu hayvanlar büyüdüğünde üstbağalarında sarı çizgiler daha geniş oluyor. Üstbağa büyük oranda haki renk olarak devam ediyor. Ton farkı olabilir ama yeşil olarak devam edecek. Diğeri kahverengiye dönecek gibi.

IMG_20240414_151120.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20240414_151129.jpg
    IMG_20240414_151129.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 7
Evet eski plakalar soyulmuş.

Cinsiyet 10 cm kabuk boyu civarı belli oluyor.

Aldığınızda kaç cm kabuk boyları vardı?

Şu an kaç cm kabuk boyundalar?

Bir tane önden bir tane yandan resimlerini çekin. Kabuk kalınlığına bakayım.

Çok küçüktüler 3 cm olabilir. Şuan da bilmiyorum ölçmem lazım

Aldığınızda altbağanın ortasında göbekbağı izi var mıydı?

Alalı ne kadar zaman geçti?

Hiç dikkat etmedim okadar anlamıyorum. Çocuklar istediği için almıştım. Geçen yaz temmuz ortası aldım. 1 sene olacak neredeyse

Kabukları boylarına göre kalın. Bu da normal büyümeye göre yaşlarının büyük olduğunu gösterir.

Hayvanlar göbekbağı vardıysa haziran kapanmışsa mayıs yavruları.

Akvaryumun genel bir resmini çekip atabilir misiniz? Boyları ufak kalmış. En az 8 cm kabuk boyunda olmaları lazımdı. Eksiklere bakayım.

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?

Kabukları boylarına göre kalın. Bu da normal büyümeye göre yaşlarının büyük olduğunu gösterir.

Akvaryumun genel bir resmini çekip atabilir misiniz? Boyları ufak kalmış. En az 8 cm kabuk boyunda olmaları lazımdı. Eksiklere bakayım.

benim kaplumbağamın göbek bağı yeri var yeni yeni kapanıyor bu ne kadarlık olduğu anlamına geliyor cem bey

Normal bir akvaryumdalar hala. Maliyetli olduğu için yaptıramadım. Sabah yem akşam karides veriyorum. Belki de az geliyordur ne kadar vermem lazım

Normal bir akvaryumdalar hala. Maliyetli olduğu için yaptıramadım. Sabah yem akşam karides veriyorum. Belki de az geliyordur ne kadar vermem lazım

Sadece gammarus olmaz. Tek yönlü beslenme sağlıklı değil. Sürekli protein yüklemesi gut yapar. Stick yemde lazım. Ya sera RaffyP yada omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın. Netten alın hesaplı ve taze olur. Gammarus açık yem ise kapalı kutu alın. Bayat yada parazit yumurtası taşıyabilir.

Hayvanın biri 6 cm diğeri de yakında olacak. Bir de mineral yem olarak tropical biorept W yemi alın. 6 cm kabuk boyunu geçince ahm turtle sticks yada tetra reptomin yemi alırsınız. Gelişimin sağlıklı olması için ihtiyacı olan gıda, mineral ve vitaminleri almalılar.

Sadece gammarus olmaz. Tek yönlü beslenme sağlıklı değil. Sürekli protein yüklemesi gut yapar. Stick yemde lazım. Ya sera RaffyP yada omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın. Netten alın hesaplı ve taze olur. Gammarus açık yem ise kapalı kutu alın. Bayat yada parazit yumurtası taşıyabilir.

Hayvanın biri 6 cm diğeri de yakında olacak. Bir de mineral yem olarak tropical biorept W yemi alın. 6 cm kabuk boyunu geçince ahm turtle sticks yada tetra reptomin yemi alırsınız. Gelişimin sağlıklı olması için ihtiyacı olan gıda, mineral ve vitaminleri almalılar.
Ahm turtle sticks yem var sabah ondan veriyorum akşam gammarus ama kaç tane vermem lazım az mı geliyor acaba

Geri