Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk Değiştiriyor :)

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar bugün Süleman'ı güneşe çıkarttım.Ve kabuğunda beyazlanan yerlerin yavaş yavaş kalktığnı gördüm :) Ama elimle müdahele etmedim.Çünkü zararlı olduğunu duymuştum :) Bu kabuk değişimi Süleman'a iyi baktığımı hissettirdi :) Sizlerle mutluluğumu paylaşmak istedim :)

Herkese teşekkürler.Zaten o eski küçük halinden eser yok :D

Arkadaşlar Süleman kendini aştı :D Kalkan bir kabuk döküldü ve kabuğundaki 4 yer daha kalktı :) Çok mutluyum :)

Cvp: Kabuk Değiştiriyor :)

Süleman için çok sevindim emeğinizin karşılığını almışsınız :D

Çok sevindim benim serkan aldığımda 2 cm idi şuan 8cm ama hiç kabuk deyiştirmedi umarım bir sorun olmaz.

Teşekkürler arkadaşlar :) Süleman gün geçtikçe büyüyor :)

Cvp:   Kabuk Değiştiriyor :)

meritiko' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar :) Süleman gün geçtikçe büyüyor :)

merhaba,
süleman' ın büyümesi gerçekten sevindirici, ama merak ettiğim bir şey, cevaplandırırsanız sevinirim. sülüman aldığınızda ne kadardı boyu, ve kaç ayda bu seviyeye geldi ?, bende merak ediyorum benimkiler ne zaman büyüyecek dıye :D

Sülaman'ı aldığımda boyunu ölçmemiştim.Fakat şunu söylemeliyim ki aldığımda çokta küçük değildi :) Yaklaşık 4 ayda bu seviyeye geldi.

bu seviyeye derken :D kaç cm di ortalama olarak:D ne kadar büyüdü süleyman:D

Süleman'ın boyunu ölçmek çin işkencesi :D Yerinde hiç durmuyor :D Akşam ölçüp yazarım :)

Süleman'ı aldığımdan 1 hafta sonra çekilmiş resmi :D Tabi şimdi akvaryumu böyle boş değil ve küçük değil değiştirdim :D
mailto:/2eai9ur.jpg

Arkadaşlar Süleman'ın boyunu ölçtüm yaklaşık 6-7 cm boyu var. :)

Maşallah :) biraz erken değilmi kabuk değiştirmesi için?

Benimki 11 cm oldu kabuk değiştirmedi.Ama vitamin eksikliği var herhalde deri değiştirirken kendisi söküyordu.Bende suyuna vitamin damlattım yemine vitamin katıp verdim geçti.Her yerden deri sarkıyor şimdi.

1.5 ayda benim ufaklıkta değiştirmeye başladı.
Ufacık ayaklarını gere gere kuruyor :D
Bir yandan da yanda olan kabuklar kalkmaya başladı.

Geri