Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk rengi

Hakan0zmen

Bronz 3 Üye
Hocam merhabalar, 5 hafta oldu alalı kendisi şu anda tahmini 6 aylık kabuğundaki değişim normal mi?

Ekli dosyalar

• IMG_3892.jpeg
    IMG_3892.jpeg
    2.5 MB · Görüntüleme: 38
  • IMG_3891.jpeg
    IMG_3891.jpeg
    2.3 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_3893.jpeg
    IMG_3893.jpeg
    2.5 MB · Görüntüleme: 37
Kuru alana yem bırakmayın çimleri koparıp yiyebilir. Sadece su içinde yemek veriyoruz tükürük bezleri yoktur su dışında yemek yiyemezler. Kabukta bir sorun göremiyorum yinede admin daha iyi bilir kabuk konusunu.

Kabuk güzel bir iki parça eski plaka parçası kalmış.

Hocam son durumu budur? Bana kötü gibi geliyor endiseleniyorum sizce kabuk durumu iyi mi?

Ekli dosyalar

• IMG_3929.jpeg
    IMG_3929.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 27
Yok bir sıkıntı gözükmüyor. Üstteki plaka pigment dokunun rengini flulaştırmış.

Eczaneden devit marka damla alın. Haftada bir kabuğa 1-2 damla damlatıp yedirin. 25-30 dakika kuru yerde bekletin kalanı peçete ile silip akvaryuma alın.

3 ay sonra bırakın.

Fircalama vesayre hic yapmadim henuz. Hocam bahsettiginiz vitamin damlasi mi? Devit seklinde aratinca bulamadim da detay verme sansiniz var mi?
Yok bir sıkıntı gözükmüyor. Üstteki plaka pigment dokunun rengini flulaştırmış.

Eczaneden devit marka damla alın. Haftada bir kabuğa 1-2 damla damlatıp yedirin. 25-30 dakika kuru yerde bekletin kalanı peçete ile silip akvaryuma alın.

3 ay sonra bırakın.

Devit D vitaminidir. Her eczanede bulunur.

Hocam bir sorum daha olacaktı. Kabuk çizgilerinin genişlemesi büyüdüğü anlamina mı geliyor?

Teşekkür ederim. Bir de yem kutusu elimden kaydı biraz fazla yem döküldü sorun olur mu? Yemleri çıkarayım mi. Kendisi doyunca yemeyi bırakıyor ama bilemedim
Ne kadar döküldü hayvan kaç yaşında kabuk boyu nedir. Genellikle doyunca yemeyi bırakmazlar. Fazla olanları yada yemediğini sudan kepçe ile alın. 1 2 tane fazla dökülmesi sorun olmaz diğerlerini alın.

Böyle birşey olmaması için verilecek miktarı yem kapağına döküp öyle atıyoruz. Yada tek tek veriyoruz.

Çok fazla ise alın. Dağılıp akvaryumu kirletmesin.

Normalde 6-7 gammarus veriyorum yaklasik 12-13 tane dustu. Fazlasini birakti toplayip attim bende

Hocam tekrardan merhabalar kuru alanda güneşlenirken çektiğim bir kaç fotoğrafı paylaşıyorum. Sağlığı konusunda yorum yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_4295.jpeg
    IMG_4295.jpeg
    3 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_4294.jpeg
    IMG_4294.jpeg
    3.2 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_4293.jpeg
    IMG_4293.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 18
Göz ve kulaklar sağlam kabuk yapısı güzel.

Yalnız hayvana ait diş fırçasını ıslatıp sofra tuzu yada karbonat tozu döküp kabuğu yavaşça fırçalayıp akvaryum suyu yada emsal sıcaklıkta su ile durulayın.

Kabuğun bir daha resmini çekip atın.

Devit uygulama önermiş miydim?

Geri