Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk Sertleştiricisi Hakkında Bilgiler

civanın masada top gibi durması hava ile tepkime vermesinden değil ben sadece o kısmı düzeltmek istemiştim :D civanın özkütlesi 13,6 gr/cm3 bu da çok yüksek bi rakam ayrıca civadaki moleküller arası bağlarında o şekilde durmasında payı var.. havaya ise çok az miktarda karışabilmekte ve solunması zararlı.. hatta bu yüzden ortamda açık civa varken su dolu bir kap bulundurulmalı ki o su civanın havaya karışmasını bi ölçüde azaltmakta.. yoksa solunması durumunda zehirli etkiler oluşturabiliyor.. hatta son zamanlarda bu zehirli etkisinden dolayı diş hekimliğinde de kullanılıp kullanılmaması hakkında çeşitli görüşler mevcut özellikle yabancı ülkelerde yayımlanan makalelerde tartışma konusu olmuş durumda... yaptığımız amalgam dolgularda kullandığım bir materyal olduğu için civa hakkında biraz bilgim vadır :) zeytinyağını da azar azar suya damlatrsanız aynı şekilde boncuk boncuk toplandığını görebilirsiniz.. homojen olarak karışmadığı için olmakta bu da.. sadece tepkime konusunda ufak bi düzeltme yapmak istemiştim izninle tabi yoksa anladım örneğini :)

Şeklinden bahsediyorum .Normalde durduğu cam şişede su gibiyken masaya döktüğünde ufak toplar gibi oluyor ya...Sertleştirici de suyun içerisinde top top oluyor...Şekil benzetmesi.

RE: Çokk acil lütfen cevapllayınn.. Hemenn..???

Tarçın~' Alıntı:
Kabuk sertleştirici yazıyor diye illa ki kabuğa kullanmak gerekmez ki...Siz böbreğiniz hastalandığında böbreğinize mi ilacı koyarsınız?Yoksa ağızdan mı alırsınız?:)

Yanlız şöyle düşünüyorum...Bizden örnek verirsek şimdi işe yaramadı diye aldığımız kremleri yemeğimize mi katacağız?İyi araştırın derim...

tepkime diyince ben kimyasal olarak benzettiğini sanmıştım o yüzden açıklama yaptım :) şekil olarak benziyor zaten bunu başta da demiştik :)

RE: Çokk acil lütfen cevapllayınn.. Hemenn..???

FatihveMavis' Alıntı:
Tarçın~' Alıntı:
Kabuk sertleştirici yazıyor diye illa ki kabuğa kullanmak gerekmez ki...Siz böbreğiniz hastalandığında böbreğinize mi ilacı koyarsınız?Yoksa ağızdan mı alırsınız?:)

Yanlız şöyle düşünüyorum...Bizden örnek verirsek şimdi işe yaramadı diye aldığımız kremleri yemeğimize mi katacağız?İyi araştırın derim...

İşe yaramamak değil...Benim sertleştiricim iyi gibiydi fakat bana göre çok da etkili değildi.Gerekli şeyleri "tam olarak" sağlayamıyordu.Üstünde yeme damlatın dediği için yeme koyuyordum.

Kremi ağızdan alırsanız zehirlenebilirsiniz ama sertleştiriciyi döktüğünüzde vitamin görevi görüyor.(BiyoTortucal)Hatta yemin üzerine damlatmak gerekiyor.

Geri