Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabuk yumuşak

Cvp: kabuk yumuşak

öncelikle geçmiş olsun.konu hakkında bir bilgiye sahip değilim.avatarınızdaki resim ilgimi çekti ölüm kabımı o?

evet fanus ama fanusta değil akvaryumda besliyorum ilaç sürmek için ona almıştım

Jadeite' Alıntı:
İmkanınız varsa UV lamba almanızı tavsiye ederim. Birde hangi yemi kullanıyorsunuz? Devit-3 kullanmanızı öneririm ayrıca. Yemlerine emdirerek haftada bir verebilirsiniz.
d vit 3 haftada bir kere mı ben her yemıne koyuyordum fazla mı veriyorum :\

dep fix vitamini kullanıyorum içinde d 3 vitamini bulunmaktadır diyor sizce tek o yetermi ?

Devit 3 haftada 1 kere 1-2 damla verilmelidir. Kabuk yumuşaması var ise multivitaminin yanında verilmelidir.

benimkinin kabugu baya sert ben hergun olarak anlamıstım neyse bu gun verdım bır daha vermıyım bu hafta teşekkür ederim

yemin üstüne damlattımız vitaminler ve devit 3 damla suda çözülmüyormu ?

Multivitaminler genellikle daha az yoğundur ancak ben ne olur ne olmaz stick yemi parmağımla kaplumbağamın ağzına uzatıyorum kendi kapıyor suya değmiyor. Devit 3 zaten baş belası ağzına versem bile bir miktar yağ suya karışıyor. Yİne de en iyi çözüm ağzına vermek. Özellikle devit 3 suda çözülmez yağda çözülen bir vitamindir.

A,D,E,K vitaminleri yağda çözülür.

benim kaplumbağalar elden yemeye alışmadılar hiç o yüzden suya atıyorum yemi öyle yiyorlar ve stick yem hiç yemiyorlar artık son günlerde

Geri