Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukta lekeler çözüm yardim

Kan kurdunu ne kadara aldınız?

350 TL

Tabana vitasand pro78 marka sarı silis kum alın. Eşelenip vakit geçirir.

Daha önce farklı kum aldım ve taş pislik topluyor araları şuan sadece cam var

Evet hayvan sağlıklı. Hayvan önceden boş yumurta atmış mıydı?

Hayır

Suyu biraz daha yükseltin. Rampa üstüne 2-3 cm kalana kadar.

2 günde yapıyorum su seviyesi azalıyor isiticidan olabilir 28 derecede

Silis kum hayvan eşelenip dibe gömmedikçe yüzeyde kalır. Silis sıkı ve ağır kumdur.

Kum hayvan için gerekli. Hayvan yiyerek sindirim ve bağırsaklardaki olası parazitleri atar. Eşelenip vakit geçirir. Alt bağadaki eski plakalar ile bacaklardaki eski derileri sürtünüp atar.

Dibe bundan kaplasam olurmu ? Bahousta gordum
images (1).jpeg

Dipte sadece silis kum kullanılmasını öneriyoruz. buda aralarına kir alıp pislik tutar. ayrıca petrol artığı suya salınım da yapar.

Sebze meyve olarak sadece marul,kıvırcık,ıspanak yiyor ve yumurta aslanmis beyazı arada mango kökü nerden bulcam ağır çünkü bu yıkıp atıyor güçlü

Petrol artığı ürünleri minimumda tutmak gerekiyor. Bunlar salınım yapar. Kuru alanda su teması olmadığı için fazla bir etki olmaz ama su içinde sakıncalı.

Silis kum gerekli malzemedir. Hayvanlar yer. Bu hazımsızlığı gidermekle birlikte bağırsaklarındaki olası parazitleri atmasını sağlar. Eşelenip vakit geçirir. Yem artıklarını arar. Efe arkadaşımız yazmış.

Silis sıkı ve ağır kum olduğu için kir yüzeyde kalır. Velakin hayvan eşelenirken dibe gömebilir. Genel temizlikte önce yüzeydeki kirleri dip sifonu ile çeker alırız. Sonra kumu karıştırıp gömülen kirleri çıkarır ve onları çekeriz. Bir miktar kumda çekilebilir. Onun için akvaryuma ait kimyasal değmemiş kovaya boşalttıktan sonra suyu döküp kumu temiz su ile çalkalarız. Kirden ayrıştırdıktan sonra akvaryuma dökeriz kayıp minimize olur.

Dip sifonu yada süpürgesinde uygun olan resun 2.10 metrelik mavi pompalı dip sifonu; uzun olduğu için kolu fazla suya sokmadan her yere ulaşıyor. Ucundaki şeffaf yeşil aparatı çıkarınca çekim daha iyi oluyor.

Buharlaşmaya bağlı su azalması oluyor. Onun için belli bir çizgi işareti iyi olur. Ben cama dışarıdan izole bant yapıştırmıştım. Su inince o çizgiye getiriyordum.

Ispanak vermeyin o hayvana uygun gıda değil.

Petshoplara bakıp uygun şekillisini bulun. Kök hayvandan sonra akvaryumda gezinen ikinci şey. Çok hafif ve çok ağır olmamalı.

Bulduğunuzda düz yere koyup resmini çekin uygunluğuna bakalım. Yanınıza metre alıp ölçüm yapmanız da iyi olur.

Geri