Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabukta piramitleşme

vicdan

Bronz 2 Üye
Katılım
16 May 2009
Mesajlar
92
piramitleşme kötü birşey mi? alt kabukta pembelik gibi hastalık belirtisi mi? beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. forumda bu konu hakkında mesaj gönderildiyse de ben bulamadım. ;)
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
937
Tam olarak hastalık belirtsisi sayılmaz. Aşırı protein alımından kabuk şeklinin bozulmasıdır... Aynı kabuk yumuşamasından bir yerde çukurlaşma olması fakat sonra iyileşmesiyle oranın hep öyle kalması gibi. İnsanlarda obezite, yara, vücutta şekil bozuklukları nasılsa öyle bir şey olarak düşünün. Akciğer enfeksiyonunu da astım, bronşit gibi düşünün.
 

hayvan_sever

Gümüş 1 Üye
Katılım
27 Tem 2013
Mesajlar
213
Cvp: kabukta piramitleşme

Benim kaplumbağamda fazlasıyla üçgenlik var artık normali geçti tamamen piramit şeklinde kabuğu filtresi, büyük bir akvaryumu, kuru alanı, iki adet yemi ve bir vitamini var. Ne yapabileceğimi bilmiyorum. Kabuk yukarı doğru uzuyor ve artık alttan çekmeye başlıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?????:ff:
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
25,344
Kabuk boyu ne kadar. Eğer 6 cm ve üstü ise kurutulmuş yemi kesip bir ay verme. Jbl agil ile tetra reptomin al. Bunlarla birlikte bol bol yüzmesi kabuk yapısını şekle sokar
 

AEK

SKF Delisi
Katılım
9 Ocak 2012
Mesajlar
14,342
100 cm akvaryum olmalı en azki hayvan uzun yüzüş yapsın. Aksi halde düzelme zor. Beslenmede Cem in önerisine katılıyorum.
 
Üst