Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaç kaplumbağanız var ?

Kaç kaplumbağanız var ?

• Kullanılan toplam oy
    205
2.yi almayı düşünen arkadaslarım önce 1ine bakabilecek alanı olustursunlar lütfen :)

benim 1 tane ve öyle kalacak, ta ki artık kaplışu benimkinin yaslarında olup da bakamayacagına karar veren bir arkadasım bana kendi kağlumbagasını vermeye karar verene dek :)

Hay moralim bozuldu wallaya...

Kahretmesin nerden açmışım konuyu...

Arkadaşlar kaç kere anlatacağız bilemiyorum artık ama KAPLUMBAĞA ALMAK CİNAYETTİR !

KAPLUMBAĞA ALIP BİR KAPLUMBAĞAYI YAŞATACAM DİYE DİĞER KAPLUMBAĞALARI UZAKTAN BİR SEBEPLE ÖLDÜRMEYİN.

FINDIK KAFALILARI ALDIKÇA PETSHOPLAR DAHA ÇOK GETİTTİRİYORLAR DAHA ÇOK ÜRETİYORLAR BİR ÇOK HAYVAN GETİRİLİRKEN BİR ÇOCUĞUDA KAPLUMBAĞALARIN ALTINDA BOĞULARAK ÖLÜYOR !

ALMAYIN Kİ ÖLMESİN KAPLUMBAĞALAR KANLI BİR TİCARET BU PETSHOPLARIN KOLAY DEMESİ ÜZERİNE ALINAN 10 YTL GİBİ BİR FİYATA SATILAN ZAVALLI HAYVANLAR RESMEN BUNLAR.HATTA DAHADA UCUZ...

BU HAYVANLAR ÇOCUK ELLERİNDE MINCIK MINCIK ÖLÜYORLAR,KİMİ FANUSTA BAKIYOR HAYVAN BÜYÜYEMİYOR HASTALIKTA KAPIYOR,KİMİ BAKIMINI YAPMIYOR,KİMİ HASTA VETERİNERLER UĞRAŞAMAM DİYE KAPLUMBAĞASINI EZİYOR !

SİZ ALMAYINKİ PETSHOPLAR SATIŞ YAPAMAYINCA BIRAKIN YENİLERİNİ ÜRETMESİNLER,GETİTTİRMESİNLER...

ÜRETMESİNLERKİ BAŞKA KAPLUMBAĞALAR BOĞULARAK YADA EZİLEREK ÇOLUK ÇOCUK ELLERİNDE ÖLMESİN.

ARTIK GERİSİ SİZİN VİCDANINIZA KALMIŞTIR..
ALACAĞIM ZEVKİM İÇİN DİYORSANIZ BUYRUN ALIN ŞİMDİDEN ALLAH RAHMET EYLESİN KAPLUMBAĞALARA.

Dediğimi Daha İyi,Daha Açıklamalı Şekilde Okuyabilmek İçin Lütfen Tıklayınız...

Moderatör tarafında düzenlendi:
En çok kendini hırpalayan sensin Ecem ama artık anlayacaklarını sanmıyorum:( Bu konuyada çok önceden yorum yazmıştım ama oylamanın başına yeni birtane daha eklenmiş bu iyi olmuş teşekkürler:)

Ben ekledim ne yapayım baksanıza "1" tane kaplumbağası olmayan var.O oyuda yanlış hatırlamıyorsam ben vermiştim :(

Sanırım o kadar emekten sonra kimsenin vicdanın sızlamaması,hala alacağım denmesi...işte umutların ve sabrın bittiği nokta bu olsa gerek...

Aslında olursa eğer yazın bir planımız var.Şimdi sitede anlatmak ne kadar doğru olacak bilmiyorum sadece birazcık anlatacağım.
Tarçın~ ben ve bir üyemiz konuşma gerçekleştirdik.Bunu 35.000 insana anlatma ihtimalimiz var.Tabii yapabilirsek...
Hayallerimdende çok bir rakam.Medya ve genç nesile bunu aktarma ihtimalimiz var.Umarım üstesinden geliriz...
Harika bir haber değil mi ?
Şuan detayları sitede anlatamıyorum.Üyenin kim olduğunuda hani belki istenmez falan.Çünkü siteye anlatma konusunda konuşmamıştık.Sadece özet geçtim daha iyi detaylarıda var..
Benim bu sene sınav hazırlığım var.Sanırım yaza kadar pek bir şey yapamayacağım ama yazdan sonra bu işi üsteleyeceğim Allah nasip ederse :) :)
Bir işe yarar belki ? Dinleyen olur kulak veren olur belkide,belkide almaz alacaklar...
Hayırlısı demekten başka bir şey diyemiyorum.Ama ümit vermeyeyim ne olacağı hiç belli olmaz :(

Ecem belki bu anket seni üzüyor ama buradaki çoğu üye kaplumbaga aldıkdan sonra siteye üye oldu belki alıcak olanlarda almadı bu iki grup dışındaki insanlarında kaplumbagalara karşı sevgi anlayısının farklı olduğunu yada işlerine öyle geldiklerini düşünüyorum ama çabalarının boşa gittiğini inanmıyorum...=)

gonzimmm' Alıntı:
Ben ekledim ne yapayım baksanıza "1" tane kaplumbağası olmayan var.O oyuda yanlış hatırlamıyorsam ben vermiştim :(

Sanırım o kadar emekten sonra kimsenin vicdanın sızlamaması,hala alacağım denmesi...işte umutların ve sabrın bittiği nokta bu olsa gerek...

Aslında olursa eğer yazın bir planımız var.Şimdi sitede anlatmak ne kadar doğru olacak bilmiyorum sadece birazcık anlatacağım.
Tarçın~ ben ve bir üyemiz konuşma gerçekleştirdik.Bunu 35.000 insana anlatma ihtimalimiz var.Tabii yapabilirsek...
Hayallerimdende çok bir rakam.Medya ve genç nesile bunu aktarma ihtimalimiz var.Umarım üstesinden geliriz...
Harika bir haber değil mi ?
Şuan detayları sitede anlatamıyorum.Üyenin kim olduğunuda hani belki istenmez falan.Çünkü siteye anlatma konusunda konuşmamıştık.Sadece özet geçtim daha iyi detaylarıda var..
Benim bu sene sınav hazırlığım var.Sanırım yaza kadar pek bir şey yapamayacağım ama yazdan sonra bu işi üsteleyeceğim Allah nasip ederse :) :)
Bir işe yarar belki ? Dinleyen olur kulak veren olur belkide,belkide almaz alacaklar...
Hayırlısı demekten başka bir şey diyemiyorum.Ama ümit vermeyeyim ne olacağı hiç belli olmaz :(

Bu projeyi gonzimmm ve Tarçınla birlikte gerçekleştireceğiz inşaallah. Onlar hazır olduğunda birlikte yapacağız. Nasıl yapacağımız konusuna gelince gonzimmm ve Tarçın anlatsın. Onların heyecanı benden fazla. Ben ortamı hazırlayacağım sunuyu onlar yapacak. :) Binlerce çocuk ve gence anlatma fırsatları olacak. Hem de belki doğada yaşayan kaplumbağaları göstere göstere :)

Oldscout,heyecan bastı =)
İnşallah böyle bir şeyi gerçektende gerçekleştirebiliriz.
O kadar çok isterim ki...Teşekkür ederim ilginize.Bu arada projeninde sahibi sitemizin saygıdeğer üyesi Oldscout :)

fatihvemaviş benim de 2 tane ama birbirlerine bakmıyorlar bile biri bir tarafta öbübü öbür tarafta

bende 1 tane var ve ıkıncısını almayı dusunmuyorum eger onların yasayabılecegı uygun bır ortam olusturabılırsem alırım.Ayrıca kaplumbag satımı kesınlıkle yasaklanmalı arkadaslara katılıyorum bu gerceklesene kadar hıc olmazsa yas sınırlaması falan getırılsın kucucuk cocuklara alıyorlar, hayvanlar ıskence goruyor resmen acımasızca bır sey nasıl satıyolar o cocuklara anlamıyorum

benim de 1 tanecik kapuşum var.2.sini almayı düşünmüyorum.belki gofret kocaman olduğunda onun boyunda bir eş alırım.

Benim bir tane var ama bir tane daha almayı düşünüyorum

Arkadaşlar 1 tane kaplumbağanız varsa 1 tane olarak kalsın yada 2.Bir diğerini almaya hiç gerek yok inanın.Çünkü ilerki zamanlarda hepsine birden bakamayacağınızı anlayınca onları nereye bıraksam nasıl kurtulsam diye düşünülüyor.Mesela benimde en başta 1 tane vardı sonra veteriner tavsiyesi ile 1 tane daha aldım sonra 1 tane daha.Ama şimdi onlara bakamayacağımı anlayıp arkadaşıma verdim.Belki 1 tane olsa zar zor bakardım.İşte bu yüzden en iyisi 1 tanedir.Bırakın 1 tane olsun onun üstüne düşün ona bakın.Bir diğerine kesinlikle gerek yoktur.Lütfen sizde bu hataya düşmeyin...

Geri