Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaç kaplumbağanız var ?

Kaç kaplumbağanız var ?

• Kullanılan toplam oy
    205
1.tane su kaplumbağası besliyorum 2. düşünuyorum ama akvaryumu daha cok buyutmem gerekicek ilerde o yüzden tek besliyorum

1 tanecik var oda zaten şuan küçük ancak onunla ilgilenebilirim 2. yi almayı düşünmüyorum bilgim olsaydı şuan ki kapluşumuda almazdım yazık :)

kocaman tek bir kaplumbağam var ama bi kaç güne kadar sanırım üç minik kapluşum olucak =))

Bu gün 2 tane aldım fotoğraflarını koydum siteye bakarsanız sevinirim ama akvaryumum küçük gelebilir diye düşünüyorum

3 kaplumbağam var ama hiçbirini satın almadım. Her birinin ayrı hikayeleri var ve her birini ölümden kurtardım diyebilirim (=

Yok. KAPLUMBAĞA ALMAK CİNAYETTİR,SİTEDE AÇIKLAMASI VARDIR ALMAYIN ONLARI ÖLDÜRMEYİN. Anlamadım kaplumbağa almayalımmı ne demek istediğinizi anlamadım kaplumbağa almassak petshopta ölür o zaman bana bunu açıklarmısınız ?

Neler Yapabilirsiniz?
Bu kanlı ticareti durdurarak sadece ölmek için milyonlarca su kaplumbağası üretilmesini, ufacık hayvanların can çekişerek hayata gözlerini yummalarını engelleyebilmek tamamen sizin elinizde. Bu amaç uğruna o masum hayvanların canı için duyarsız kalmayıp herkes de bu bilinci oluşturarak kaplumbağa alınmasının önüne geçelim.
-İnsanların bilinçlenmesini sağlayın. Çevrenizdeki tanıdıklarınıza bu işin gerçek yüzünü anlatın. Çünkü buz dağının görünmeyen kısmından çoğu kişi habersiz zaten bu yüzden günümüzde bu kötü ticaret uç rakamlara varmış durumda. Herkese su kaplumbağalarının hangi şartlar altında üretilerek 60 ülkeye ihraç edildiğini, binlercesinin daha 1-2 gün içinde öldüğünü, petshop sahiplerinin yanlış bilgilendirmelerini para uğruna bu hayvanların yaşama haklarını elinden alanları anlatarak daha fazla insanın bilgilenmesini sağlayın. Unutmayın ki sizin bir kişiye bunları anlatmanız o kişinin de bir başkasına, onun da başkasına anlatmasıyla bu bilinç katlanarak büyüyecek ve yayılacaktır. Bilinçlenerek kaplumbağa almayan insanların sayesinde de bu hayvanlara olan talep azalacak ve ticarete büyük bir darbe vurulacaktır. Zaten talep olmayınca arz da biter zamanla ve bu ticaret sona erebilir.
-Çocuklarınıza su kaplumbağası almayın. Bu hayvanların ticaretindeki çirkin olayları bile bile ticarete katkı sağlamayın, çocuğunuza da bunu uygun anlayacağı bir dille anlatarak onu da kırmadan sorunu çözebilirsiniz.
-Çevrenizdeki uygunsuz satış yapan petshopları bu işleri denetleyen kurumlara bildirin. Hayvan dernekleri ile de iletişime geçmeniz yararlı olur.
-Petshoplarda kötü şartlarda bakılan kaplumbağaları kurtarmak için bile almayın. Unutmayın ki sizin almış olduğunuz her bir kaplumbağanın yerini birden fazlası dolduracak ve siz almaya devam ettikçe sürekli yeni kaplumbağalar satılmak üzere yine gelecektir. Yani kurtarmak adına petshoplardan alacağınız her bir kaplumbağa ile aslında birden fazlasını ölüme terk etmiş oluyorsunuz.
-Çevrenizde kaplumbağası olupta uygun şartlarda bakamayan kişilerden imkanınız varsa kaplumbağalarını alıp gerekli şartları sağlayın. Hem alınıp ölüme terk edilmiş bir hayvanı yaşama döndürmüş hem de ticarete katkı sağlamamış olursunuz. Unutmayın belki bir tane kaplumbağa bizim için pek bir şey ifade etmeyebilir ancak o hayvan için kendi hayatı söz konusu.
-Kesinlikle sadece benim almamamla mı bu ticaret duracak diye düşünmeyin. Zaten şu ana kadar herkes böyle dediği için ticaret bu boyutlara ulaşmış durumda. Sizin kurtaracağınız tek bir su kaplumbağası bile bu ticarete vurulan bir darbenin parçasıdır. Herkesin bilinçlenmesini sağlamak için bir yerden başlamak gerekir, birilerinin ön ayak olması duyarsız kalmaması gerekir. Bu neden siz olmayasınız? Sizin sayenizde kurtulan minik yürekler olsun istemez misiniz?
Eğer siz de bu ticaretin durmasına katkım olsun diyorsanız, çevrenizdeki insanlara kaplumbağa ticaretinin gerçek yüzünü gösterip, su kaplumbağası almamalarını söyleyerek bu bilinci kazanmalarını sağlayabilir, zamanla giderek uzayan bu zincirin bir halkası da siz olabilirsiniz.

Kaynak: http://www.kaplumbagalarolmesin.net/AnaSayfa/

Malesef insanlar çocuklarına sorumluluk aşılayabilmek için çeşitli hayvanları kurban ediyorlar... Ve son zamanlarda kedi köpekten daha çok kaplumbağalar tercih ediliyor. Bakımı basit gibi görünse de aslında kaplumbağalar çok ilgi isteyen canlılardır. Ve minik çocuklar -ya da düşünce yönünden daha gelişememiş insanlar- ne kadar ilgilenebilir ki? Ne yazık ki ülkemizdeki düşünce şöyledir; amaan öldüyse ne olacak ki gider yenisini alırım. Böyle olaylarla çok karşılaştığım için aşırı tepkiliyim. Kendi göz zevkimiz veya egomuz yüzünden canlıları harcamamız ne kadar etik olabilir ki?

Cvp: Kaç kaplumbağanız var ?

İki kaplişimiz var. Pepe & Şuşu

mailto:/q/n/22r9.png

Geri