Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaç senedir kaplumbağa besliyorsunuz.

...

• Kullanılan toplam oy
    152
Cvp: Kaç senedir kaplumbağa besliyorsunuz.

daha çok yeniyiz ya

2005 Şubat ya da Mart :D Aldığım ilk gün kur yapmalarını hayal ediyordum ve şu anda gerçekleşiyor.

Ortaokuldayken hediye iki büyük kaplumbağa gelmişti. Bir sene baktıktan sonra çok istediği ğiçin akvaryumcuya verip muhabbet kuşu almıştım.

6 senedir bakıyorum diyordum. Ama bu sitedekileri okuyunca 6 yıldır kaplumbağım var fakat sadece 1 aydır bakıyorum diyebiliyorum.

5 yıldır. 3 ocakta 6 yıl olacak :)

Tam tarihi hatırlamamakla beraber bu sene 4.sene olması gerekiyor ;)

benim bitanem daha yeni doğdu sayılır 1 aylık ve benimle 5 gün önce tanıştı daha bebek :)

yaklaşık 5 senedir beraberiz biz :) çokk hastalık atlattık..hatta veterıner yapılacak bişey yok dediğinde bile ben pes etmedım ..sımdılık iyiyz kocaman olduk :)

Uzun ve sağlıklı ömrü olsun. Hayvanın boyu ve yaşam şartları ne durumda?

seda egzotik hayvanlar konusunda çoğu hekimin bilgisi yoktur. bu sebeple riske girmek istemezler.

O hadi tamam en azindan anlayabiliyoruz ama bu isi bilmeyi yaptip sacma oneriler yapip sacma tedaviler yapanlari anlayamiyorum

İşte bu sebepten deli gibi veteriner hekim olmak istiyorum ya bir an önce

Semiha tam zamanında geldin. Bir arkadaşın kaplumbağasının kulağına cerrahi müdahale gerekli senin hocalardan bu operasyonu yapabilecek var mı ?

ilk kaplumbağamı 4 yaşında 1 tane almıştım sonra 8 yaşımda 1 tane daha ve bu sene de 4 tane ama 2 tanesi malesef öldü:':)'(

Ilk kaplumbagamı 9 yaşımda aldık şimdi kaplumbagalarimdan en büyük olan Hareketli=2. Yılina girecek ortanca olan Çılgın=2. Yılına girecek. En küçükleri Kapluş=10. Ayına girecek :D

Neco 5 yıldır bizimle. 40x50x80 boyutlarında bir akvaryumda yaşıyor. Kuru alanı, UVB lambası, iç-dış filtreleriyle mutlu gözüküyor. İnşallah daha uzun yıllar bizimle kalır..

Geri