Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaç yaşında ve cinsiyeti nedir ?

Cvp: kaç yaşında ve cinsiyeti nedir ?

Resmi doğrudan buraya eklemenizi öneriyorum.

Bu konuda yeni mesaja tıklayıp alttaki ek dosya ekle ile resmi seçip yükle diyeceksiniz. Kısa bir yorum yazarak gönderin.

işte bu :)

buda diğeri

Ekli dosyalar

• 2013-07-15 21.05.50.jpg
    2013-07-15 21.05.50.jpg
    261.4 KB · Görüntüleme: 23
  • 2013-07-15 21.05.59.jpg
    2013-07-15 21.05.59.jpg
    336 KB · Görüntüleme: 18
Bu kaplumbaga daha cok kucuk 2 aylik civari diye tahmin ediyorum cinsiyeti bu yasta anlasilmaz ama desenleri cok guzelmis :)

hımm daha küçükmüş o zaman :=) teşekkür ederiz desenleri benimde ilgimi çok çekiyor :)

Güzel bakım koşulları ile sağlıklı bir ömür geçirmesini dilerim. İpek' in dediği gibi bu yaşta cinsiyet belirleriyi görsel işaretler oluşmaz. Ancak kan testi ile anlaşılır.

Uygun akvaryum hacmi ve ekipmanlarında yaklaşık 12-15 ay sonra 10 cm boya gelen erkek kaplumbağanın kuyruğu dişilere göre bariz daha uzun ve kalın olur, ön ayak tırnaklarıda farkedilir derecede uzundur.

hayvan normalde 5 aydan küçük gibi duruyor fakat bakım şartlarının boyunun gelişimine etkileri yaş durumunu güçleştirir. bu boyda aylık olabileceği gibi kötü bakım şartlarına maruz kalmış yaşça büyük hayvanlarda olabiliyor.

Cok tatli masallah saglikli uzun ömürler diliyorum gercekten deseni cok güzelmis benimde birtane hasta kaplumbaagam var onunda deseni cok güzeldir ;) benim bildigim kabuk boyunun yaklasik 10cm oldugunda cook daha net belli olur

Geri