Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kafasını sallıyor ve yemek yemiyor

Cvp: KAFASINI SALLIYOR VE YEMEK YEMİYOR

evet yanlış yazmışım, düşündüm de o güçte UFO ısıtıcılar var :p

Bu arada akvaryum fotoğrafları ;

mailto:/photo/my-images/534/5zu5.jpg/

[URL=mailto:/photo/my-images/534/5zu5.jpg/][IMG]mailto:/img534/9764/5zu5.jpg[/URL]

Uploaded with ImageShack.us*

Filtre önerilerini bekliyorum.

Kafa filtresi, dış filtre iç filtre... acayip bocaladım. Hangisini almam gerekiyor?

Akvaryumda kullandığım su hacmine göre 175 - 332 L/H hesaplıyor sitenin hesaplayıcısı. ancak filtreler genelde 1600 L/H olarak satılıyor ve hangi tip filtre kullanmam daha uygun olur bilmediğim için şu an kayboldum.

Lütfen yardım...:133:

RE: KAFASINI SALLIYOR VE YEMEK YEMİYOR

Bu akyaryumda kaplumbağalara kısa süre bakılabilir. Yani uygun sistem kurulana dek. Ben ölçüleri yazınca yükseklik yanlış yere yazıldı sanıyordum. Daha önce kaplumbağa beslendiğinide belirtince hiç dik model beklemiyordum. Bu hayvanlara yatay rahat yüzecekleri bir akvaryum gerekir.

buna dış filtreye gerek yok iç filtre alacaksın. dibe yakın olmalı. emreye katılıyorum. bu hayvanlara göre uygun bir akvaryum değil. bu açıdan fazla masrafa gerek yok.

Dora bey hoş geldiniz öncelikle.

Alt kabuğun durumu nedir ? pembeleşme varmı ? Kuru alanda zaman geçirme süresinde artış falan varmı?

Bu hareketsizlik akciğer enfeksiyonu başlangıcı olabileceği gibi normal bir durumda olabilir. Açıkcası tam net bir şey söyleyemiyorum.

Bahsettiğin gibi cereyanda kalma durumuna dikkat edin. En ufak hava akımına mağruz kalmalarında bile hastalanabilirler. Ne kadar dışarıdan güçlü olarak gözükse de hassas bir bünyeye sahip hayvanlardır. Su sıcaklığını birkaç gün 30 a yükseltin ve kuru alan ısıtıcı ampulü gün boyu açık tutun.

Ekipmanlarınız hakkında da detaylı bilgi verirseniz veya akvaryumunuzun fotoğrafını çekerseniz eksiklikler hakkında yardımcı olabiliriz.
Geçmiş olsun.

Ayrıca uygunsuz ortamdan ötürü hava akımını mağruz kalmaları durumunda iki kaplumbağa da aynı anda hastalanacak diye bir şey yok. Diğeri daha sonrada yakalanabilir.
Söylemeyi unutmuşum, bu aralar daha sıkı gözlemleme yapmaya çalışın ve durumunu kontrol edin. Minerali ve yemlerini yediremezseniz bir kaç gün, sera reptilin vitaminden alıp ağızının kenarlarına sürersiniz. Bir kaç damlada olsa bünyesine girer hiç olmazsa.
Merhabalar Benimde yavru su kaplumbağam kafasının ayağını devamlı olarak sallıyor sabah öğlen akşam yemek yemedi ayrı bir kapta yemek veriyoruz geldiğinden beri. Yemide aynı sevdiği sürekli tüketiği bir yemek ancak dünden beri yemek yemiyor ve titremeye benzer durumlar var. Altında pembeleşme gibi bir durum yok. Kendisi erkek, yanında dişi vardı ancak dişi olan akciğer enfeksiyonundan öldü. Öldüğünden sonra da erkek kaplumbağamın üst kabuğu beyazlaşmaya başladı ama alt kabuğu normal kendisi yumuşakta değil D3 vitamini var suyuna damlatıyorum ama şu zamanlar pek harakette etmiyor elimi ısırmaya çalışırken ağazına yem veriyorum dili ile itiyor istemiyor bu durumda bir hastalık mı var yoksa başka bir şey mi lütfen bilen söylesin

Diğer konuya cevap yazdım ordan devam edelim.

Geri