Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kafasının üstündeki sivilce

merkonsolost

Yeni Üye
Nakinin kafasının üstünde sivilce gibi bir çıkıntı var daha önce hiç karşılaşmamıştım.Aklıma acaba mantar mı veya başka bişi mi diye düşünüyorum bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

mailto:/upxj9.jpg

mailto:/333cobp.jpg

Cvp: kafasının üstü

yağ bezesi veya tümör olabilir. veterinere göstermekte fayda var. yağlı besin veya yem harici başka bir şey yediriyor musun ?

RE: kafasının üstü

Bencede yağ bezesi yada tümör gibi. Hatta yağ bezesine daha çok benziyor. Operasyon gerekebilir. Hemde kökününün durumu için kontrol edilmeli. Veteriner ziyareti şart.

Veteriner operasyonla alır heralde ..

şekli deri altına gömülen parazitlere benziyor. Açık satılan gammarus veya yemlerden parazit bulaşma ihtimali çok yüksek. Mutlaka uzman veteriner kontrolu gerekli

evet law o konuda haklı olabilirsin sen dedikten sonra ikinci resmi büyütüp baktım, parazite benziyor.

Bu parazit acık yem ve gammarusdanmi. Bulasıyor :ff:

açıktan bulaşabileceği gibi yeterince ışına ve ısıya tutulmayan kutuda kalitesiz yemlerden de gelebilir. parazit yumurtaları canlanınca böyle bir vaziyet mümkün oluyor.

komşunun getirdiği açıkta karides yemleri vardı ondan olmuş olabilir.

topaklanmis meyve kurdu gibi gecmis olsun

Bende acık posette karides vardı az önce attım wallahi dogru sölüyorum ya benim kapluslarda böyle olursa üzüntüden ölürüm $:

Bende bir süre poşette açık olanlardan kullandım 1 ay kadar birşey olmadı bir kere verdiysen birşey olacağını sanmıyorum ama bir daha vermemelisin.

Bir kere almıştım bidah almam korktum zaten bakteri felan bulasır kapluslarıma :(

bu arada yazmayı unuttum yeşillik verirkende bu konuya dikkat edip iyi yıkamanızda fayda var.

Ben yesillikleri sirkeli suyla yıkıyorum bi zararı yoktur umarım iyice duruluyorum cünkü sirke kalmıyor :D

sirke sonrası duruluyorsan sorun yok. en sağlıklı yöntem.

Bir legeenin icinde iyice duruluyorum sirke kalmıyor bende bi yerde okmustum sağlıklı bir yöntem diye o yüzden uyguluyorum bisi sorucam sirke kalsa zararı olurmu :ff:

Geri