Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kafasının üstündeki sivilce

Cvp: kafasının üstü

Sirkenin asidik yapısı zarar verebilir. Dahada kötüsü bunun tadı yemden kesebilir. Bu sebeple sirkeyi iyi durula Fatih. Başka bir konuda yazmıştım ama açık yemi attığını gördüm. Kurtulman iyi olmuş.

RE: kafasının üstü

Emre abi cok iyi duruluyorum hic sirke. Kalmıyor acık karidesi attım bu hafta sonu seranınkini alıcam :D

Süper :)
Sera en iyi gammarus, bulamazsan hemen ardından tetra gelir. Aklında bulunsun.

Hayır bir tatlı su böceği. Sera markası en iyisidir. Onu ifade ettim. Sera bulunamazsa tetra gammarus almasını söyledim.

Gammarus karides bir marka deil

Pardon ben karides diye biliodum Emre abi seranınkini bulamassam tetranınkine yönelicem :D

Petshop a insallah yeni mallar gelmistir ^^

Bende onu karides olarak biliyorum ama siz öyle söyleyince markadan bahsediyomuşsunuz gibi geldi neden öyle geldi çünkü kapluş besleyen bir arkadaşımda gammarus marka karides görmüştüm de ondan

Yanliş anlamalar oluyo ya bende ilk zamanlar en iyi yem pets family sanıyodum burda ögrendim :) arkadaşlar az önce deprem oldu hala devam ediyo :$: hergün oluyo korkuyom ya ....

Bu arada gammarus bazen pet shoplar tarafından karides olarak adlandırılıyor. Bir çok kişi gammarus ve karides aynı diye biliyor. Besin değerleri aynı birbirine çok benzeyen farklı canlılardır. Fatih sanırım bir konuda sana resimlerini göstermiştim.

Şimdi fotolarına baktım raffy l da oda var ama bişeyle kaplı.

Emre abi pardon anlamadım ne resimleri göstermistin bana ?

Evet gammarus ve karides resmi eklemiştim bir konuda. Seninle konuştuk diye aklımda kalmıştı. Belkide başkasıydı. Gene eklerim buraya.

Eklersen iyi olur Emre abi ben hatırlayamadım walla :)

Gammarus iki tane olan.

Karides tek olan.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    53.8 KB · Görüntüleme: 63
  • image.jpg
    image.jpg
    26.8 KB · Görüntüleme: 68

Emre abi benim posette aldımda bundandı adama sordum bu ne diye kurtcuk dedi tamam abi dedim aldım cıktım ama simdi aldim karides belediye cöplüğünde :)

Açıkta olması zaten güvensiz, adamın cehaleti ayrı komedi. Hani resimlerdeki iki canlıyı karıştırsa tamam derim çok benziyorda kurt demesi komik olmuş.

Resimlerle yazılar telefondan gönderince karışıyor. Bu sebeple hangisinin ne olduğunun detayını yazdım.

gammarus için tatlı su yengeci deniliyor bunun yanında bazı yemlerde de tatlı su karidesi (kerevit olma ihtimali var) oluyor. tatlı su piresi dedikleri de bildiğin pire şeklinde poposu biraz daha geniş. aynı gammarus resminde koyu renkli olan gibi ama kafa kısmı dar arkaya doğru geniş.

Cvp: RE: kafasının üstü

AEK' Alıntı:
Açıkta olması zaten güvensiz, adamın cehaleti ayrı komedi. Hani resimlerdeki iki canlıyı karıştırsa tamam derim çok benziyorda kurt demesi komik olmuş.

Resimlerle yazılar telefondan gönderince karışıyor. Bu sebeple hangisinin ne olduğunun detayını yazdım.

Emre abi bide profesör gibi konusuyor adam abi diyorum eminmisin bu kurtmu ? Tabikide kurt diyor kaplumbağalar kurdu cok sever diyor :)
Emre abi o resimleri göstersem kimbilir ne uydurucak :haha: deniyim telfonla gidip sorucm adama..

Geri